انواع لوله ها در لوله کشی ساختمان – آچار

در مقایسه با لوله مانیسمان رده ۴٠ باید گفت به طور کلی لوله مانیسمان بصورت بدون درز ساخته می شود در حالی که لوله گاز خانگی بصورت جوشی و درزدار تولید می شود و لوله گاز خانگی برای تحمل فشار پایین گاز طراحی شده در حالی که لوله مانیسمان رده ۴٠ فشار بالاتری را می تواند تحمل کند. به طور کلی لوله پلی اتیلن نسبت به لوله مانیسمان مقرون به صرفه تر بوده و حتی طول عمر بالاتری نیز دارد. حتی از این مدل لوله میتوان برای لوله کشی آب آشامیدنی ساختمان یا فاضلاب مسکونی و شهری استفاده کرد و لوله پلیکا بر خلاف لوله کشی های قدیمی در اثر رطوبت زنگ نمی زند و پوسیده نمی شوند و در اثر فشار وارد بر آن شکسته نمی شوند زیرا لوله های پلیکا انعطاف پذیر هستند.

از دیگر مزایای لوله پلی اتیلن می توان به انعطاف پذیری بالاتر اشاره کرد که آن را در مقابل زلزله، رانش زمین و حتی تغییرات آب و هوایی در برابر لوله مانیسمان برتر نشان می دهد. این نوع لوله در برابر فعالیت های اسیدی مقاوم است و به همین علت رنگ و بوی آب را عوض نمی کند و به همین خاطر یکی از بهترین لوله های آبرسانی محسوب میشود و از طرف دیگر دچار زنگ زدگی و پوسیدگی هم نمیشود. از لحاظ شکل ظاهری، لوله بدون درز(لوله مانیسمان) لوله سیملس گردتر و کم نقص تر از لوله درزدار (لوله جوشی یا لوله درز جوش) است.

در روش رولینگ گرم، برای ساخت لوله بدون درز (لوله مانیسمان) Seamless pipe به دمای بسیار زیادی نیاز است که همین نکته باعث پایین آمدن مقاومت فولاد برای تغییر شکل میشود. پس از سال 1953 ، چین اهمیت زیادی به توسعه صنعت لوله مانیسمان یا بدون درز داد و توانست یک سیستم تولید برای نورد لوله های مختلف بزرگ ، متوسط و کوچک ایجاد کند. از آن جایی که اکسیژن به این لوله وارد نشده؛ تغییر رنگ خاصی ندارد و زنگ زه نمیشود. مزیت اصلی لوله بدون درز یا لوله مانیسمان نسبت به انواع لوله درزدار میتوان به مقاوت بیشتر آن به نشتی و خوردگی و نهایتا طول عمر بیشتر عملیاتی آن اشاره کرد.

به طور کلی لوله مانیسمان در انواع رده ها تولید می شود این رده بندی بر اساس استانداردهایی تعیین شده است. ترموپلاستیک ها با افزایش دما نرم شده و با خنک شدن به سختی اولیه شان بر میگردند و بیشتر قابل ذوب هستند. در صورت نیاز به تهیه دستگاه جوش و کسب اطلاع از قیمت خرید این وسیله، کافیست لینک خرید دستگاه جوش از دیجی کالا را لمس کنید.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد لوله های استیل بدون درز لطفا از صفحه لوله های استیل بدون درز ما بخواهید.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *