با این وسیله‌های ساده برای بچه‌ها بازی بسازید

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، فوتبال دستی پیر و جوان ندارد، همه عاشق آن هستند. شما می‌توانید با چند وسیله ساده یک فوتبال دستی کوچک برای کودکتان درست کنید.

ابتدا باید یک کارتن مستطیل شکل داشته باشید از کف به اندازه ۱۵ سانتی متر بدنه کارتن را ببرید تا فرم زمین بازی را در آورده باشید.

کف کارتن را با چسب حسابی محکم کنید و با کاغذ رنگی سبز بپوشانید. حواستان باشد که کف کارتن زمین فوتبال شماست پس باید صاف باشد می توانید با قرار دادن یک تکه مقوا کاف آن را کامل بپوشانید.

دو سمت کارتن را با ابزار به اندازه دروازه ببرید، حواستان باشد از سمت پایین هیچ لبه‌ای باقی نماند که مانع از رفتن توپ به دروازه می‌شود. حالا به ۱۲ بازیکن نیاز دارید. گیره رخت آویز بهترین انتخاب است.

عرض کارتن یا همان زمین بازی را اندازه بگیرید و ۶ میله چوبی یا پلاستیکی به اندازه آن با ۲۰ سانتی متر اضافه تهیه کنید.

۲۰ سانتی متر اضافه برای در دست گرفتن و هدایت بازیکنان است. لبه کارتن را با ابزاری سوراخ و میله‌ها را از آن عبور دهید. حالا گیره‌ها را با فاصله مناسب از هم به میله وصل کنید. زمین بازی آماده یک دور مسابقات هیجان‌انگیز است.

شکار توپ راه بیندازید

این بازی به حفظ تعادل و سرعت عمل کودکان بسیار کمک می‌کند. برای تهیه آن به ۱۵ تا ۲۰ توپ کوچک پلاستیکی (همان توپ‌های استخر توپ) و کمی مقوای کارتن نیاز دارید.

ابتدا با استفاده از کارتن مقوایی دو کفش قیفی درست کنید. برای این کار باید اندازه کف پای کودکتان یا اگر خودتان هم بازی می کنید، اندازه بگیرد و آن را به اضافه ۵ سانتی متر کنید.

حالا مربعی در ابعاد اندازه‌گیری کرده ببرید. پا را از دو طرف در وسط و از پشت به لبه مقوا بچسبانید و مقوای دو طرف سمت چپ و راست پا را خم کنید تا پهلوی پا بچسبد. با یک نخ یا کش به پا محکم کنید.

دقت داشته باشید که ۵ سانتی‌متر اضافه باید جلوی انگشتان قرار بگیرد و حالت سرتاس بگیرد. توپ ها را در ظرف بزرگی بریزید و برای هر بازیکن یک سبد یا ظرف جداگانه در نظر بگیرد. ظرف بازیکنان را در فاصله یک متری از ظرف توپ‌ها قرار دهید.

بازی به این شکل است که بازیکنان باید با استفاده از پای مقوایی خود توپ ها را از ظرف بزرگ به سبد خود منتقل کنند.

هر کس توپ بیشتری به سبد خود بریزد برنده بازی است. حواستان باشد پای مقوایی وقتی توپ داخل آن است نباید زمین گذاشته شود وگرنه آن توپ سوخت می‌شود و باید به ظرف اصلی برگردد.

مینی بولینگ بسازید

بازی بولینگ هم مانند فوتبال دستی سن و سال نمی‌شناسد. اگر به بازی بولینگ علاقه دارید با چند وسیله ساده آن را در خانه تهیه کنید. ابتدا به ۶ بطری پلاستیکی نوشابه یک نفره نیاز دارید.

آن را در یک شکل و رنگ بگیرید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید بطری‌ها را رنگ کنید تا قشنگ‌تر و واقعی‌تر به نظر آید.

داخل بطری‌ها را با ریختن کمی آب سنگین کنید تا خیلی سریع روی زمین نیفتد. حالا به یک سطح کاملا صاف و لیز برای بازی نیازدارید.

اگر دوست ادشته باشید می‌توانید از مقوا یا سفره استفاده کنید. نیم متر عرض برای زمین بازی کافی است، کناره‌های زمین بالش یا چیزی شبیه این قرار دهید تا توپ‌ از زمین خارج نشود.

بطری‌ها را یک سمت زمین بازی قرار دهید و خودتان در سمت دیگر قرار بگیرید. یک توپ نیمه سنگین انتخاب کنید، آن را روی زمین بازی قل بدهید تا به بطری‌ها برخورد کند. بازی را در ۱۰ ست انجام دهید. هر بازیکنی که بتواند توپ بیشتری بیاندازد برنده است.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *