برنامه جامعی برای سال تحصیلی آینده در حال تدوین است / بازگشایی اول مهر با وجود کرونا برقرار خواهد شد

[ad_1]

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین با اشاره به وجود دو احتمال در رابطه با شیوع کرونا در کشور گفت: « با توجه به اینکه به طور قطعی قابل پیش بینی نیست که ما در پاییز شرایط شیوع ویروس کرونا را داشته باشیم یا نه، وزارت آموزش و پرورش در حال نهایی کردن برنامه ای با ذکر جزئیات است تا برای هر دو حالت محتمل شرایط مناسبی را در نظر بگیرد. در هر صورت ما بازگشایی اول مهر را در هر دو حالت خواهیم داشت».

حکیم زاده با ذکر این نکته که آموزش و پرورش از چند ماهه شیوع کرونا تجربیات خوبی کسب کرده ، برنامه آینده در صورت اتمام کرونا را به این صورت شرح داد: « با توجه به شرایط ارزشمندی که در بستر شاد به  دست اومده و تجربه استفاده از شبکه های تلویزیونی و در راستای ارتقای کیفیت یادگیری و تعمیم عدالت آموزشی، در برنامه عمل وزارت آموزش و پرورش پیش بینی شده که حتما روش های سنتی گذشته را تحول ببخشیم و از  بستر فن آوری و شبکه شاد به صورت جدی به عنوان یک مکمل در آینده استفاده کنیم. از این فرصت میتوانیم جهت غنی سازی فرصت های یادگیری بهره ببریم و برای توانمند سازی معلمان از این ظرفیت استفاده کنیم».

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه از تدوین برنامه جامعی توسط وزارت آموزش و پرورش در صورت ادامه شیوع کرونا خبر داد و گفت: «در صورتی که شرایط بحرانی ادامه داشته باشد، ما سناریویی در نظر گرفتیم تا آموزش را با استفاده از بستر شاد و تحت شرایط خاص در مدارس و با حضور دانش آموزان داشته باشیم».

وی در ادامه جزئیات این برنامه را به این صورت توضیح داد: « در سناریوی دوم جزئیات درباره مدت زمان حضور دانش آموزان و دسته بندی روزهای حضورشان در حال نهایی شدن است. همچنین مشخص خواهد شد که چه تکالیفی در بستر شاد انجام شود و تحت چه شرایطی آموزش و رفع اشکال حضوری با کمترین تعداد دانش آموزان با رعایت فاصله اجتماعی داشته باشیم».

رضوان حکیم زاده شرایط منطقه تحصیل از نظر شیوع کرونا، دوره تحصیلی و نوع دروس را نیز در تدوین و تقسیم بندی این برنامه دخیل دانست و افزود: « قسمت زیادی از جزئیات این برنامه مشخص شده و انشالله در ابتدای تابستان برنامه نهایی اعلام خواهد شد».

این استاد دانشگاه ضمن تاکید بر این نکته که در صورت شیوع کرونا آموزش ها ترکیبی از استفاده از فنآوری و آموزش حضوری خواهد بود، با مخاطب قرار دادن خانواده ها بیان کرد: «خانواده ها هم نگران نباشند. همکاران ما تلاش می کنند که وظایف خود را به خوبی ایفا کنند و شرایط تمام دانش آموزان را در نظر بگیرند. قطعا اولویت ما حفظ سلامت دانش آموزان خواهد بود».

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.