برگهای تازهی سیر را خرد کنید

پنج سال تمام طول کشید تا زخمم خوب شد. آقا کلاغه می خواست عنکبوت را بگیرد که یکهو چندشش شد و سرش را عقب کشید و گفت: نمی خورم اولدوز جان. زن بابا هیچوقت نمی گفت که مثلا چرا باید بلند حرف نزنی، چرا باید ظهرها بخوابی. ننه کلاغه خودش می گفت. ننه کلاغه گفت: فکرش را هم نکن. بهتر است در بهار و پاییز که طبیعت تماشایی میشود و هوا هم خوب است برنامه سفر را بچینیم. از میوه های صحرایی پیدا کردم و خوردم، آخرش خوب شدم. خشک کردن میوه با استفاده از نور آفتاب در مقیاس تجاری فقط در مناطقی امکان پذیر است که هوای گرم و نسبتا خشک و بدون باران در( خلال یا متعاقب برداشت) دارند .مناطق مهم و مناسب برای این صنعت در جهان؛ کالیفرنیا در( آمریکا) ، کشورهای حاشیه دریای مدیترانه، کشورهای خاورمیانه و قسمتهایی از استرالیا هستند . و بسیاری موارد مهم دیگر تاثیرگذار باشد. بسیاری از افراد به دلیل تغذیه نادرست، فشار کاری زیاد و مشکلات خواب، دچار ضعف و کاهش مقاومت بدن در برابر بیماریها میشوند. آیا سیر سیاه در درمان کبد چرب و مشکلات کبدی موثر است؟

آیا این نظر برایتان مفید بود؟ سیر سیاه آلیسین (ترکیبی با خاصیت آنتیبیوتیکی) کمتری نسبت به سیر خام دارد اما همزمان میزان بیشتری از آنتیاکسیدان و ترکیبات مفید دیگر را دارا است. اما شخصاً سه زمان بندی توصیه می کنیم. دستور العمل خاص و حتمی برای زمان مصرف سیر سیاه دکتر بیز وجود ندارد. قیمت سیر سیاه معمولا به صورت کیلویی بیان می شود و خرید آن برای مصرف خام و یا استفاده در غذا می تواند مناسب باشد. خود من دیگر بعد از این نخواهم توانست با این ناخنهای کثیف غذا بخورم. این را از ننه کلاغه یاد گرفته بود که چطوری با نوک خودش غذا توی دهن بچه اش می گذارد. ظهری ننه کلاغه آمد. عمو گاه گاهی از ده به شهر می آمد و سری به آنها می زد. مثل اولدوز و ننه کلاغه که البته نه، اما نسبت به خودش بد حرف نمی زد. اولدوز اول ها فکر می کرد که همه ی ننه ها مثل زن بابا می شوند. ننه ی خودش یادش نمی آمد.

خوب مواظبش باش. اگرنه، یک دانه ماهی توی حوض نمی گذارد بماند. نام های دیگر سیاه دانه. با افزایش آگاهی افراد در مورد خواص سیر سیاه امروزه استقبال از این ماده غذایی مفید روند صعودی را طی می کند. امروزه علاوه بر رعایت رژیم های غذایی مختلف و فعالیت ورزشی توصیه شده، مصرف دمنوش و ترکیبات طبیعی و گیاهی، یکی دیگر از راهکارهای پرطرفدار و موثر مکمل، در مسیر کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام به شمار می آید. همچنین مصرف سیر سیاه به بهبود عملکرد کلیه و کبد کمک می کند. طبق گزارش مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ، مصرف بیش از حد سیر میتواند باعث ایجاد هماتوم در کلیه (تورم ناشی از لخته شدن خون در بافتهای کلیه)، سوختگیهای شیمیایی در دهان، و واکنشهای حساسیتی خطرناکی شود که ممکن است زندگی انسان را تهدید کنند. سیر سیاه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مصرف بیش از اندازه آن به کبد آسیب می رساند. ییلاقات دیلمان که در ارتفاع بیش از دو هزار متری قرار گرفته اند دارای پوشش گیاهی متفاوتی نسبت به جنگل های سیاهکل هستند که این تنوع خود بر زیبایی منطقه افزوده است. بدیهی است کیفیت هر دو یکسان بوده و وزن آنها ۱۷۰ گرم است.

یکیشان را با دو انگشت گرفت که توی دهن آقا کلاغه بگذارد. اولدوز همه چیز را گفت. درباره خواص سیر سیاه می توان گفت این محصول دارای آنتی اکسیدان هایی مثل پلی فنول ،مشتقات تترا هیدرو، ترکیبات ارگانو سولفور می باشد روند تخمیری بر روی سیر نه تنها باعث تغییر در اجزا و خصوصیات حسی نمی شود بلکه باعث افزایش فعالیت سیر سیاه میشود . علت همه چیز را می گفت. می فهمید که چه چیز برای بچه اش خوب است، چه چیز بد است. این حبههای خوش طعم را به تنهایی یا با نان بخورید و از طعم خوب آنها لذت ببرید. نوبت دعانویس شد. با خط کج و معوج ، با مرکب سیاه و نارنجی چیزهایی نوشت، هر تکه کاغذ را در گوشه ای قایم کرد، بیست تومان گرفت و رفت. روز ششم یا هفتم بود که اولدوز یکی را با کاسه گرفت و داد آقا کلاغه قورتش داد. آن را با موسیر، روغن زیتون، سرکه بالزامیک و مقداری نمک بهعنوان سس سالاد استفاده کنید. جامع و قطره روغن بنفشه پایه کنجد در بینی بریزند. روغن بنفشه به سر و ابرو بمالید و در نافش بریزید. سر ناهار به شوهرش گفت: کار، کار کلاغه است.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سیر سیاه طرز تهیه لطفا از سایت ما دیدن کنید.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *