تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کمتر از یک ساعت

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  امیر عباس اسماعیل زاده مدیر شرکت دانش بنیان «سلامت یار بهشت دایان» گفت: این شرکت، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ در خصوص بیماری سرطان در زمینه تشخیص و درمان آغاز کرد.

 

او ادامه داد: به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمامی فعالیت‌های خود را در زمینه سرطان کنار گذاشتیم و به سرعت در صدد راهی برای تشخیص این ویروس برآمدیم.

 

به گفته او با پژوهش‌های شبانه روزی توانستیم کیتی مولکولی به روش real-time pcr را طراحی کنیم که بتواند در کمترین زمان و با کمترین میزان ویروس، وجود آن را در مخاط بیمار شناسایی کند.

 

اسماعیل زاده یادآور شد: بعد از طراحی و ساخت کیت‌های مورد نظر درخواست خود را به اداره تجهیزات پزشکی فرستادیم و طی نامه‌ای کیت مورد نظر را به انستیتو پاستور طبق مقررات اداره کل تجهیزات پزشکی به این مجموعه جهت بررسی کمی و کیفی تحویل دادیم.

 

او ادامه داد: خوشبختانه تاییدیه کیت تشخیص مولکولی توسط انستیتو پاستور را اخذ کردیم و آن را به اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال کردیم؛ اکنون در حال اخذ مجوز برای تولید انبوه هستیم. 

 

مدیر این هسته فناور یادآور شد: تاکنون از کشور‌های مختلف مانند آذربایجان، ترکیه، رومانی، اسپانیا و انگلستان پیشنهاد‌هایی برای صادرات داشته ایم که در حال اقدام جهت اخذ ce اروپا برای صادرات هستیم.

او تاکید کرد: این کیت نه تنها می‌تواند روند تشخیص را در کشور سرعت بخشد، بلکه می‌تواند ارزآوری بسیار زیادی را برای کشور داشته باشد.

 

مدیر شرکت عنوان کرد: دقت کیت‌های طراحی شده در این شرکت بین ۲.۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از کیت‌های وارداتی است.

 

او با بیان اینکه ساخت کیت‌های مولکولی در این شرکت، به روش LAMP است، تشریح کرد: افراد می‌توانند در آزمایشگاه‌های غیر تخصصی نیز این تست را با کیتی که طراحی کرده ایم، انجام دهند، زیرا که فرد بزاق خود را در داخل کیت ریخته و پس از گرمادهی به مدت ۱ ساعت با تغییر رنگ می‌توان به مثبت یا منفی بودن کوید-۱۹ در فرد پی ببرد.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *