جنگنده‌های عراقی مخفیگاه‌های داعش را در دیاله بمباران کردند

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «احمد التمیمی» در مصاحبه با المعلومه گفت: هواپیماهای ارتش در این عملیات ۶ هدف داعش را در منطقه «الزور شیخ بابا» در شمال شرق دیاله بمباران کردند که در اثر این حملات تروریست ها متحمل تلفات سنگین شدند.

وی افزود که بمباران مخفیگاه های داعش به دنبال دریافت اطلاعات دستگاه های امنیتی از حضور تروریست ها در این مکان ها انجام شد.

این فرمانده الحشد الشعبی یادآور شد که منطقه الزور به عنوان یکی از مناطق ناامن دیاله، نقطه پیوند و ارتباط هسته های پراکنده داعش به ویژه در عملیات تروریستی ماه های اخیر روستاهای «الاصلاح» و «ام الحنطه» است.

التمیمی افزود: در حمله داعش به این دو روستا شماری از مردم و غیرنظامیان بی دفاع کشته شدند.

عراق در پی سه سال جنگ خونین، در پایان سال ۲۰۱۷ پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

با این حال بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی در مناطق دور افتاده شمال، شرق و غرب این کشور هستند.

استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار از کانون های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می رود.

بر اساس گزارش نهاد تحقیق و تحلیل تروریسم (TRAC) که امروز جمعه منتشر شد، بازماندگان گروه تروریستی داعش تنها در ماه آگوست (مرداد) ۱۰۰ حمله در عراق انجام دادند.

به گفته این نهاد، شمار عملیات منتسب به سازمان تروریستی داعش در مقایسه با ژوئیه (تیر) ۲۵ درصد افزایش یافته است.

نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده ده ها عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.