حضرت خدیجه با جان، مال و آبرو دین خدا را یاری کردند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی استاد حوزه علمیه قم یکشنبه شب در مراسم عزاداری وفات حضرت خدیجه(س) که در مزار شهدای گمنام مدرسه علمیه معصومیه برگزار و به صورت زنده از شبکه قرآن سیما پخش شد، صداقت را از ویژگی های ممتاز پیامبر اکرم(ص) دانست و گفت: دروغ گویی یکی از آسیب هایی است که امروزه جامعه را مورد تهدید قرار داده است.

وی یکی از بانوان تأثیرگذار در زمینه توسعه اسلام را حضرت خدیجه(س) معرفی کرد و اظهار داشت: ایشان از برترین زنان عالم هستند و با اهدای اموال خود در زمینه توسعه دین مبین اسلام، پیامبر اکرم(ص) را در دعوت امت به سوی دین یاری کردند.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) با مال، جان و آبروی خویش دین خداوند را یاری کردند، ابراز کرد: دین اسلام شروع و استدامه اش از مال و اموال حضرت خدیجه(س) و شمشیر حضرت علی بن ابی طالب(ع) است.

استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: در فضیلت حضرت خدیجه(س) همین بس که حضرت فاطمه زهرا(س) را به دنیا آوردند و با جان، مال و آبروی خودشان دین خداوند را یاری کردند؛ ایشان به جز پیامبر اسلام(ص) همسری نداشته اند.

وی صداقت، وفاداری، بینش و بصیرت را از خصائص ویژه حضرت خدیجه کبری(س) دانست و گفت: دختران جامعه ما باید از ایشان الگو برداری کنند و در راستای سیره زندگانی ایشان گام بردارند./841/پ202/ب1

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.