حقیقتی تازه درباره انواع ویروس کرونا و ارتباط آن با علائم بیماری

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، ویروس کرونا در شش فرم مختلف ظاهر می شود و هر یک از این شش نوع، علائم مخصوص به شاخه خودش را در بدن انسان تولید می کند. این حقیقت جدیدی است که دانشمندان درباره بلای بزرگ هزاره سوم کشف کرده اند.

اطلاعات مربوط به این تحقیقات در کالج کینگ لندن جمع آوری شده است. این یافته ها پیش بینی کرد که کدام بیماران بر اساس علائمی که از خود نشان می دهند بیشتر کارشان به بستری شدن در بیمارستان کشیده شده است.

کارشناسان گفتند که این یافته ها می تواند پیامدهای مهمی در شناسایی و معالجه افرادی که نسبت به کرونا آسیب پذیرتر هستند، داشته باشد.

سرفه مداوم ، تب و از بین رفتن حس بویایی سه علائم اصلی ویروس است اما برخی علائم دیگر شامل سردرد و اسهال است.

محققان بررسی کردند که آیا علائم خاص در کنار هم ظاهر می شوند یا خیر.  آنها از داده های جمع آوری شده از هزار و 600 بیمار مبتلا به کووید19 در انگلستان و ایالات متحده بین ماه های مارس و آوریل استفاده کردند و در نهایت متوجه شدند نوع ویروسی که علائمی مثل سردرد به وجود می آورد با نوع ویروسی که منجر به تب می شود تفاوت دارد و همچنین نوع ویروسی که در از بین رفتن حس بویایی ارتباط دارد متفاوت است.

این مطالعه – که هنوز هم مورد بررسی قرار نگرفته است – شش خوشه از علائم را نشان داد که شش نوع کووید19 را نشان می دهد.

این خوشه ها به تدریج شدیدتر می شوند ، از ابتلا به علائم مانند آنفولانزای بدون تب گرفته تا تب داشتن و به دنبال آن دچار اسهال نیز می شوند.

سپس سه خوشه شدیدتر وجود دارد؛  اولی باعث خستگی می شود ، سردرگمی در وهله دوم قرار می گیرد و حالت نهایی باعث مشکلات شکمی و تنفسی می شود.

سپس این تیم دریافتند که بیماران در صورت مسن تر بودن ، داشتن اضافه وزن و داشتن بیماری های زمینه ای  احتمال ابتلا به نوع شدید را دارند. آنها مدلی را برای پیش بینی اینکه کدام دسته از بیمارها در آن دسته قرار می گیرند، ایجاد کردند و خطر بستری شدن آنها بر اساس سن ، جنس ، شاخص توده بدنی و بیماری های پیش زمینه ای را نیز بررسی کردند.

این ابزار پیش بینی می تواند براساس علائم اولیه آنها ، یک هشدار زودهنگام را در مورد افرادی که به مراقبت های شدید احتیاج دارند ، فراهم کند.

دکتر کلر استیوز ، نویسنده مطالعه ، از کالج کالج لندن ، گفت اگر می توانید این افراد آسیب پذیر را زودتر شناسایی کنید. وی گفت: شما وقت دارید که به آنها کمک کنید و کارهای اولیه را برای کاهش نرخ بستری ها انجام دهید.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *