خطر در کمین گردشگران ایرانی تور استانبول

اگر چه سفر کردن می تواند تجربه های شگفت انگیزی برایمان به ارمغان بیاورد اما گاهی از اوقات خطراتی  تهدیدمان می کند که غافل ماندن از آن ها می تواند برایمان گران تمام شود.

شهر استانبول یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای ترکیه است و سالانه پذیرای مسافران زیادی از سرتاسر جهان است. این شهر اگر چه جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی را در دل خود جا داده است اما بازدید از آن همیشه هم بی خطر نخواهد بود.

یکی از مشکلاتی که پیش روی صنعت گردشگری قرار دارد افزایش جرم و جنایت ها در مقصدهای توریستی است. در این مقاله قصد داریم درباره خطراتی که ممکن است شما را در استانبول تهدید کند صحبت کنیم تا پس از آشنایی با این خطرات بتوانید با اطلاعات بیشتری در این زمینه به ترکیه و شهر استانبول سفر کنید.

 

آپلود عکس

 

دزدی از گردشگران ایرانی در استانبول

یکی از مشکلاتی که به هنگام سفر به با تور استانبول ممکن است برای گردشگران به وجود آید رو به رو شدن با دزدها است. توریست هایی که به کشورهای مختلف سفر می کنند همراه خود پول نقد و اشیای ارزشمندی دارند که همین امر موجب می شود طعمه خوبی برای دزدها نیز باشند.

در این میان گردشگران ایرانی مستثنی نیستند و گاهی از اوقات در دام دزدهایی می افتند که چشم به اموال دیگران دارند. در طول سال های اخیر تعداد این دزدی ها به نسبت افزایش یافته و مشکلات زیادی را برای گردشگران ایرانی و غیر ایرانی در استانبول به وجود آورده است.

اگر تصمیم گرفته اید با راهنمایی های سایت لحظه آخر به این شهر زیبا و معروف بروید، بهتر است حواستان را جمع کنید و از تورهای مطمئن استفاده کنید. این کار شما را مطمئن می سازد که سفر امن و بی خطری خواهید داشت و با خیال آسوده بتوانید از جاذبه های استانبول دیدن کنید و سفر خود را به پایان برسانید.

 

 

آپلود عکس

خیابان های خلوت استانبول و خطرات آن برای گردشگران ایرانی

اگرچه استانبول جز شهرهای امن ترکیه محسوب می شود اما خیابان های خلوت آن مامنی برای دزدها و سایر اشرار است. به هنگام سفر به این شهر زیبا این موضوع را هم مدنظر داشته باشید.

مسافران، شب گردی در خیابان های استانبول را دوست دارند و بدون اینکه خودشان بدانند در معرض خطرات مختلفی قرار می گیرند. اگر دوست دارید استانبول و شب های زیبایش را از نزدیک لمس کنید بهتر است تنها به بیرون نروید یا اگر رفتید به سراغ محله هایی که خلوت هستند نروید. در محله های خلوت امکان دزدی و اخاذی افزایش می یابد و می تواند دردسرهای جبران ناپذیری برای شما به همراه بیاورد.

 

در سفر به استانبول اعتماد به غریبه ها خطرناک است

با اینکه ترکیه ای ها بسیار مهمان نواز هستند اما اعتماد کردن به غریبه ها می تواند تبعات بدی به همراه داشته باشد. زمانی که به کشور دیگری سفر می کنید ممکن است به همه افرادی که سر راهمان قرار می گیرند اعتماد کنیم و خیلی زود با آن ها دوست شویم.

گاهی از اوقات غریبه هایی که سر راهمان قرار می گیرند با هدف خاصی به ما نزدیک می شوند و تلاش می کنند مشکلاتی را برایمان به وجود آورند. شاید مهم ترین اتفاقی که در این شرایط رخ می دهد دزدی و فریب مسافران باشد.

سگ های قاتل در ترکیه بلای جان گردشگران

شاید باور نکنید اما بسیاری از اوقات مشکلاتی که برای توریست های ایرانی به وجود می آید مربوط به انسان ها نیست. چند سال پیش خبر مرگ یک ایرانی توسط سگ های ولگرد ترکیه دل همه را به درد آورد.

در میان همه حوادثی که ممکن است گردشگران را تهدید کند، حمله سگ های ولگرد می تواند بسیار دردناک باشد. به هنگام سفر به استانبول مراقب این سگ ها باشید و تا جایی که می توانید از آن ها دوری کنید.

کتک زدن بانوان ایرانی در استانبول

گاهی از اوقات رفتار نامناسب برخی از افراد در ترکیه مشکلاتی را برای مسافران به وجود می آورد و خاطره تلخی از سفر را برایشان رقم می زند. یکی از همین رفتارهای نامناسب کتک زدن بانوان ایرانی است که مشکلات متعددی را هم به وجود می آورد.

 باندهای حرفه ای تبهکاری در ترکیه

همانطور که قبلاً نیز بیان کردیم اعتماد کردن به غریبه ها به خصوص در سایر کشورها همچون ترکیه می تواند دردسرهای زیادی برایمان به وجود آورد. زمانی که خودتان را به شهر زیبای استانبول می رسانید و تلاش می کنید با تمامی جاذبه های گردشگری و طبیعی اش آشنا شوید مراقب باندهای حرفه ای تبهکاری هم باشید. این افراد به اندازه کافی حرفه ای هستند و می توانند با فریب دادن شما هر آنچه که دارید را سرقت کنند.

 حرف آخر

اگر چه سفر به ترکیه و به خصوص استانبول می تواند خاطرات شیرینی برایتان رقم بزند اما حادثه همیشه در کمین است. اگر حواستان جمع نباشد خطراتی پیش روی شما قرار می گیرد و لذت سفر را از بین می برد. برای اینکه سفر امن تر و مطمئن تری داشته باشید بهتر است از تورهای مطمئن کمک بگیرید و از راهنمایی های آن ها استفاده کنید.

 

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.