خلافی خودرو و خرید طرح ترافیک با موبایل

[ad_1]

خلافی خودرو و خرید طرح ترافیک با موبایل

با توجه به اتمام رسیدن دورانی که از طرح ترافیک در خیابان هایمان خبری نبود و شروع دوباره خرید طرح ترافیک برای ساعات بین 8 صبح تا 16 بعد از ظهر، باید دوباره در خصوص رعایت رفت و آمدها در محدوده طرح ترافیک، احتیاط صورت بگیرد. با خرید طرح ترافیک، می توان از بالا رفتن رقم خلافی خودرو بابت رفت و آمد در محدوده طرح یا خیابان های زوج و فرد جلوگیری به عمل آورد.

چرا بهتر است طرح ترافیک بخریم؟

شاید برخی از کاربران ترافیک بر این تصور باشند که بدون خرید طرح ترافیک، شانس این را خواهند داشت که در محدوده طرح ترافیک یا طرح زوج و فرد تردد کرده و جریمه نشوند. لازم به توضیح است که امکان ندارد خودروهای با پلاک از مقابل دوربین های طرح ترافیک عبور کرده و خطایی در ثبت پلاک آن ها به وجود بیاورد. حتی روش های متقلبانه پوشاندن پلاک نیز اغلب بی فایده بوده و سیستم دوربین ها، قادر به ثبت پلاک هایی که بدون داشتن مجوز طرح ترافیک در ساعات طرح، در این محدوده ها تردد می نمایند، هستند. از این رو توصیه می شود که به جای خلاقیت به خرج دادن بابت دور زدن طرح ترافیک، با چند تماس ساده، نسبت به خرید طرح ترافیک و دریافت مجوز آن اقدام کرده و از بالا رفتن رقم خلافی خودروی خود مطمئن شوید. از آن جایی که جریمه طرح ترافیک از شمار جریمه های دوربینی است، امکان بخشش آن نیز وجود نداشته و شما باید به حتم جریمه لحاظ شده را پرداخت کنید.

در مدت اخیر میزان خلافی خودرو با توجه به غیرفعال بودن دوربین های طرح ترافیک، به مراتب کمتر شده است. این شاید دستاوردی جانبی از این ماجرای اخیر باشد. همین طور با کاهش سفرهای بین شهری و خلوت تر شدن جاده ها نیز، هر آن چه استعلام خلافی خودرو گرفته شده، اعداد و ارقام پایین تری نسبت به گذشته را نشان می دهد.

افزایش رقم خلافی خودرو با تردد غیرمجاز در محدوده طرح ترافیک

اما با بازگشت طرح ترافیک، به احتمال زیاد رقم خلافی خودرو ها نیز دوباره بالا خواهد رفت. از این جهت توصیه می کنیم که حتما پیش از آن که عدد خلافی وسیله نقلیه شما بالا رفته و پرداخت آن برایتان سنگین تر شود، استعلام خلافی خودرو را انجام داده و به این شکل نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. فرمون ایکس به عنوان یک اپلیکیشن خودرویی موبایلی این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا با تنها چند ضربه، استعلام ریز خلافی وسیله نقلیه خود اعم از موتورسیکلت یا خودرو را دریافت کرده و آن را پرداخت نمایند.خلافی خودرو و خرید طرح ترافیک با موبایل

عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک

 عوارض تردد در محدوده های ترافیکی بر اساس نرخ پایه عوارض و با توجه به فاکتورهای موثر در تعیین نرخ عوارض مشخص خواهد شد. لذا شهروندان برای استفاده از تخفیفات مرسوم طرح ترافیک، باید در سامانه تهران من ثبت نام کنند تا به این ترتیب ترددها آن ها با توجه به ویژگی های خودرو تعیین قیمت شود. با این حساب توصیه می کنیم که اگر تا کنون در تهران من ثبت نام نکرده و خودروی خود را به ثبت نرسانده اید، حتما این اقدام را به انجام برسانید. به این شکل خرید طرح ترافیک برای شما به مراتب ساده تر شده و از جریمه و بدهی آن در امان خواهید ماند.

خلافی خودرو و خرید طرح ترافیک با موبایل

کلام آخر

اکنون می توانید با نصب اپلیکیشن فرمون ایکس، تمامی خدمات خودرویی را در قالب یک اپ موبایلی در اختیار داشته و به راحتی تنها با اتصال به اینترنت، امور مربوط به وسیله نقلیه خود را به انجام برسانید. به علاوه در اپلیکیشن فرمون ایکس، خدمات دیگری از جمله دسترسی به کد تخلفات رانندگی، دریافت بدهی پلاک، مشاهده دوربین های کنترل سرعت، مشاهده محدوده زوج و فرد و … قرار داده شده است که می توانید با یک بار نصب اپلیکیشن از تمام آن ها بهره مند شوید. توصیه می کنیم اگر تاکنون از خدمات اپلیکیشن فرمون ایکس بی بهره مانده اید، همین اکنون این اپ موبایلی را نصب کرده و از خدمات گوناگون و کاربردی آن استفاده نمایید.

 

 

 

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.