درمان کووید ۱۹ با داروی آرتریت روماتویید

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، در این تحقیقات داروهای موجود در بازار با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند تا داروهایی که توانایی مهار کردن التهاب و عفونت را دارند، شناسایی شوند.

با توجه به این که پیش از این قابلیت داروی باریسیتینیب در مهار کردن سیتوکین و شیوع ویروس به اثبات رسیده است، این دارو به عنوان یک گزینه مناسب برای تغییر کارکرد به منظور درمان کووید ۱۹ شناسایی شد.

محققان با آزمایش این دارو در لوله‌های حاوی کبد شبیه‌سازی شده انسان نشان دادند که قادر است سیگنال‌دهی سیتوکین‌ها را مهار کند.

سیتوکین‌ها پروتئین‌های سیستم ایمنی هستند که در موارد شدید بیماری کووید ۱۹ واکنش بیش از اندازه داشته و موجب التهاب می‌شوند.

همچنین این دارو توانست حجم ویروس کرونا و حجم مولکول interleukin-۶ یا (IL-۶) را که شاخصی برای مرگ ناشی از بیماری‌های تنفسی ناشی از کووید ۱۹ است، کاهش دهد.

در آزمایشات بالینی که در شهر میلان ایتالیا و با کمک سه داوطلب مرد و یک داوطلب زن مبتلا به کووید ۱۹ انجام گرفت، پس از ۱۰ تا ۱۲ روز درمان با داروی باریسیتینیب، علایم و عوارض بیماری از جمله سرفه و تب در هر چهار بیمار بهبود پیدا کرد و حجم ویروس و IL-۶ در پلاسمای آن‌ها نیز کاهش یافت.

داروی باریسیتینیب به منظور درمان افراد بزرگسال مبتلا به آرتریت روماتویید با علایم متوسط و شدید، به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دارو به عنوان مهارکننده نوعی آنزیم فعال‌کننده عملیات سلولی موسوم به «janus kinase» عمل می‌کند.

این دارو در فرایند التهابی سیستم ایمنی بدن دخالت کرده و یک گزینه مناسب برای درمان کووید ۱۹ محسوب می‌شود.

به گفته «علی میرعظیمی»، مدیر این گروه تحقیقات ویروسی از موسسه کارولینسکا در سوئد، در مجموع بر اساس نتایج این تحقیقات می‌توان گفت داروی باریسیتینیب موجب کاهش التهاب و حجم ویروسی کووید ۱۹ می‌شود.

در حال حاضر این تحقیقات با کمک ۸۹ داوطلب مبتلا به کووید ۱۹ که در شمال و مرکز ایتالیا بستری هستند، ادامه دارد.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *