راهکار ضدعفونی کردن توالت و حمام مشترک با بیمار مبتلا به کرونا

[ad_1]

به گزارش جام جم انلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سطوح عمومی که فرد مبتلا به کووید 19 از آن‌ها استفاده کرده است (مانند دستشویی و حمام) احتمال آلودگی زیادی دارند. اعضای خانواده باید اطلاعات خود در مورد چگونگی استفاده از سطوح و مکان‌‌های مشترکی که فرد بیمار از آن‌ها استفاده می‌‌کند را افزایش دهند.

 

سؤالی که ممکن است پرسیده شود این است که برای استفاده از دستشویی یا حمام مشترک با فردی که مبتلا به کووید 19 بوده چه باید کرد؟

 

بر اساس گزارش مؤسسه ملی تحقیقات سلامت، دستشویی و حمام از جمله مکان‌هایی هستند که به علت تماس مکرر افراد با سطوح آن‌ها، پتانسیل آلوده شدن بالایی دارند و ممکن است به‌طور واضح با مایعات بدن افراد آلوده شوند. به‌طورکلی توصیه می‌شود که فرد مبتلا به کووید 19 در اتاقی اسکان یابد که توالت و حمام مخصوص به خود داشته باشد. از آنجا که در بیشتر خانه‌ها‌ ممکن است فرد بیمار نتواند توالت و حمام مخصوص به خود را داشته باشد، بنابراین، رعایت دقیق اصول بهداشتی الزامی است و باید پس از هر بار حضور فرد بیمار، حمام و دستشویی، به‌طور کامل با مواد ضدعفونی‌کننده مناسب ضدعفونی شوند. زیرا ممکن است ترشحات دهان بیمار بر روی وسایل و محیط دستشویی و حمام باقی بماند. علاوه بر این، دستشویی و حمام پنجره یا سیستم تهویه هوا داشته باشد تا پس از استفاده بیمار، هوای تازه داخل آن جریان یابد.

 

پس از هر بار استفاده از دستشویی و حمام توسط بیمار، سطوح مورد تماس مانند دستگیره‌های در، کلید و پریز و شیرآلات ضدعفونی شوند. چنانچه از دستکش چند بار مصرف استفاده می‌شود، باید آن دستکش فقط برای دستشویی و حمام استفاده شده و پس از هر بار استفاده به‌طور کامل با آب گرم و صابون شسته شود. پیشنهاد می‌شود قبل از اینکه فرد بیمار از حمام و دستشویی استفاده کند، وسایل غیرضروری از آنجا خارج شوند تا وسایل و سطوح کمتری در معرض آلودگی قرار گیرند.

 

لازم است سطوح دستشویی و حمام و وسایل آن با استفاده از آب و مواد شوینده به‌طور کامل شسته شوند. همچنین می‌توان از ماده ضدعفونی‌کننده حاوی حداقل 70 درصد الکل یا محلول سفیدکننده نیز استفاده کرد. مواد ضدعفونی‌کننده مختلف برای تأثیرگذاری به زمان‌های مختلفی نیاز دارند که در دستورالعمل شرکت سازنده درج شده است. وقتی از مایع سفیدکننده رقیق شده استفاده می‌شود، بهتر است 10 دقیقه روی سطوح باقی‌مانده و سپس شستشو با آب فراوان انجام گیرد. فردی که نظافت می‌کند باید بلافاصله پس از اتمام کار دوش گرفته و لباس‌هایش را عوض کند.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *