«روزی روزگاری» عاشقانه ساخته شد/ ماجرای صبر خسرو شکیبایی

[ad_1]

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از مهر، محمود جعفری بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون که این روزها در سریال «روزی روزگاری» در آی‌فیلم دیده می‌شود درباره نقش خود در این سریال بیان کرد: قبل از این سریال در فیلمی بازی کرده بودم به نام «شاخه‌های بید» به کارگردانی آقای امرالله احمدجو که نقش پسری ساده لوح را بازی می‌کردم یعنی دقیقاً شبیه نقش «شعبان» در «روزی روزگاری». آقای احمدجو برای دیالوگ‌های این کاراکتر خیلی زحمت کشیده بود و من هم سعی کردم این دیالوگ‌های طولانی و زیبا را به خوبی ادا کنم.

وی اضافه کرد: من خیلی این نقش را دوستش داشتم و با او هم ذات پنداری می‌کردم. از آنجا که خودم در چنین محیطی بزرگ شده‌ام ایفای نقش شعبان خیلی برایم مشکل نبود چون می‌دانم شرایط زندگی در آن زمان خیلی بدوی بوده است.

جعفری درباره دوبله صدایش در این سریال نیز گفت: خیلی دوست داشتم که خودم در نقش خود صحبت می‌کردم اما نشد. با این حال، دوبلوری که جای من صحبت می‌کرد خیلی زحمت کشیده بود و فضای کار را به خوبی منتقل می‌کرد. البته آن زمان، صدابرداری سر صحنه خیلی مرسوم نبود و مثل حالا نبود که صدابرداری سر صحنه است و مخاطب صدای واقعی هنرپیشه را روی نقش می‌شنود.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره حضور خسرو شکیبایی در این سریال بیان کرد: یک شب دور هم جمع بودیم و اشک در چشمان مرحوم خسرو شکیبایی حلقه زد و به آقای احمدجو گفت سه ماه است که اینجا حضور دارم اما یک پلان هم از من فیلمبرداری نکردی! و آنجا بود که فهمیدم یک هنرپیشه چقدر باید صبر و حوصله داشته باشد و اعتراض نکند. ای‌کاش دوستان بازیگری که اکنون در کنار ما نیستند، امروز زنده بودند و همچنان اخلاق‌مداری و بازیگری را به ما آموزش می‌دادند. جای این بزرگان واقعاً خالی است. هر وقت سریال را می‌بینم احساس می‌کنم این دوستان زنده هستند.

وی درباره تجربه همکاری با امرالله احمدجو نیز عنوان کرد: نزدیک به ۴۰ سال است که با کارگردانان بسیاری کار کرده‌ام. فیلم و سریال هم زیاد داشته‌ام اما امرالله احمدجو یکی از بهترین، باسوادترین و کاربلدترین کارگردانانی است که در زندگی‌ام دیده‌ام. همیشه هم دعا می‌کنم ایشان کار جدیدی انجام دهد تا من هم در گوشه آن کار باشم.

بازیگر «روزی روزگاری» درباره اینکه آیا در بازپخش، خودش این سریال را می‌بیند یا نه عنوان کرد: تازه متوجه شده‌ام که سریال در حال پخش است. این روزها به خاطر مشغله کاری کمتر در خانه هستم اما «روزی روزگاری» را بارها و بارها دیده‌ام.

وی درباره دلایل ماندگاری سریال نیز گفت: کارگردانی و نویسندگی خوب و بازیگران توانا و اینکه برای تمام جزئیات سریال فکر شده است، از جمله این دلایل بوده است. از همه مهم‌تر اینکه، مجموعه‌ای از عوامل در این سریال به شکل عاشقانه کار می‌کردند. همه ما عاشقانه و از جان و دل در «روزی روزگاری» کار می‌کردیم و طبیعتاً هر چه از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند. مخاطب هم به طور قطع متوجه این عشق و صداقت می‌شود.

این بازیگر در پایان با اشاره به اینکه چقدر تلویزیون می‌بیند نیز گفت: بسیاری از سریال‌هایی را که ندیده‌ام از شبکه آی‌فیلم دنبال و تماشا می‌کنم.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.