روش نگهداری گیاه دراسنا پرچمی

[ad_1]

دمای مناسب:

دمای 24-15 درجه برای نگهداری دراسنا ایده آل است. اگر دما کمتر از 12 درجه شود مشکلاتی برای گیاه پیش می آید. در این حالت برگ ها شروع به ریزش کرده و گیاه کم کم خشک می شود. در دماهای بالاتر هم بهتر است با اسپری آب بر روی برگ ها مانع سوختگی نوک برگ ها شوید.

کوددهی:

برای این که گل دراسنا پرچمی برگ های جدید بدهد تغذیه آن ضروری است. این گیاه را می توان در فصل رشد هر 3-2 هفته یکبار با یک کود مایع مخصوص گیاهان آپارتمانی و یا هر ماه با یک کود کامل مثل 10-10-10 تغذیه مصنوعی کرد.

تعویض گلدان:

لازم است هر سال در فصل بهار گلدان گیاه را با یک گلدان بزگتر تعویض کنید. در هر شرایطی بهتر است این کار انجام شود و حتی در صورت عدم امکان تعویض گلدان، بهتر است رویه خاک را با خاک جدید عوض کنید.

تمیز نمودن برگها:

برای تمیز کردن برگ ها به جای مواد براق کننده، از یک پارچه یا اسفنج مرطوب استفاده نمایید. چرا که استفاده بیش از اندازه از مواد شیمیایی براق کننده باعث مسدود شدن روزنه ها و کاهش رشد گیاه می شود.

سمی بودن:

دراسنا پرچمی با وجود همه زیبایی اش یک گیاه سمی است. البته این گیاه به انسان آسیبی نمی رساند و فقط در گربه ها و سگ ها مشکل ایجاد می کند. حیوانات خانگی ممکن است به جویدن برگ های گیاهان علاقه داشته باشند. پس در صورت نگهداری دراسنا در منزل، آن را از دسترس حیوانات خانگی خارج کنید تا مشکلی برایشان به وجود نیاید.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *