روغن گیربکس مناسب برای انواع گیربکس ها

معرفی و اهمیت روغن گیربکس
روغن گیربکس یکی از مهمترین روان کننده های اتومبیل بهترین روغن گیربکس اینجا کلیک کنید است که برای روغن کاری دنده ها و قسمتهای متحرک سیستم انتقال قدرت مخصوصاً گیربکس مورد استفاده قرار می گیرد و واسکازین معادل کلمه روسی روغن دنده است. وجود مایع روان کننده در این سیستم برای کاهش خوردگی و فرسودگی علاوه بهترین روغن گیربکس بر تعویض آسان چرخ دنده اتومبیل کاملاً ضروری است.

بهترین روغن گیربکس برای دنا

 

انتخاب روغن گیربکس مناسب و استفاده بهترین روغن گیربکس صحیح از آن و تعویض به موقع روغن دنده مهمترین راه محافظت ، نگهداری و افزایش عمر گیربکس یا گیربکس اتومبیل است. با این حال ، بسیاری از رانندگان خودرو توجهی به روغن دنده خودرو ندارند و این امر می تواند به خصوص در گیربکس های اتوماتیک به مشکلات اساسی منجر شود.

خواص روغن گیربکس
همانطور که در مقاله معرفی انواع گیربکس اتومبیل شرح داده شده است ، بهترین روغن گیربکس عمده ترین قسمتهای گیربکس اتومبیل دنده هایی هستند که به طور مداوم در حال حرکت و در تماس با سایر دنده ها و قطعات گیربکس هستند. بنابراین ، به دلیل شرایط سخت و خاص کارکرد جعبه دنده ، روغن دنده باید از ویژگی های خاصی برای روغن کاری بهترین روغن گیربکس گیربکس اتومبیل برخوردار باشد.

بهترین روغن گیربکس سمند

 

ویسکوزیته مناسب روغن گیربکس
به جرات می توان ادعا کرد که ویسکوزیته روغن دنده مهمترین ویژگی آن است. روغن گیربکس باید به اندازه کافی مایع باشد تا بتواند به بهترین روغن گیربکس راحتی در گیربکس گردش کند – حتی وقتی هوا سرد است. روغن دنده باید ویسکوزیته مناسبی داشته باشد تا با تشکیل لایه های روغن ، از توزیع روغن به تمام سطوح روان کننده در سرعت ، فشار و دمای کار گیربکس اطمینان حاصل کند. ویسکوزیته ایمنی چرخ دنده ها و عملکرد بهترین روغن گیربکس بی صدا گیربکس را تضمین می کند.

پایداری عالی برشی
روغن گیربکس باید بتواند ویسکوزیته مناسب خود را در حین کار طولانی حفظ کند.

تراکم پذیری بالا و ظرفیت بهترین روغن گیربکس تحمل بالا
یکی از مهمترین خصوصیات عملکرد روغن گیربکس مقاومت فشاری بالا و قدرت تحمل زیاد آن برای به حداقل رساندن فرسایش و فرسودگی دنده در چرخ دنده هایی است که در شرایط سخت کار می کنند. تراکم پذیری بالا یا ظرفیت تحمل بهترین روغن گیربکس بار بیشتر با استفاده از مواد افزودنی در روغن دنده فراهم می شود. به این نوع روان کننده ها Extreme Pressure Lubricants (EP) گفته می شود.

روغن گیربکس 75w80

 

پایداری بالا و مقاومت شیمیایی
روغن دنده باید در تماس خوبی با فلزاتی بهترین روغن گیربکس مانند فولاد ، برنز یا سایر آلیاژهای مس باشد و از ثبات شیمیایی و مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون و سخت شدن در دمای بالا برخوردار باشد و یک لایه روان کننده پایدار بر روی قطعات و چرخ دنده ها ایجاد کند. ن

ضد زنگ و ضد خوردگی بهترین روغن گیربکس
روغن گیربکس باید علاوه بر جلوگیری از خوردگی چرخ دنده در اثر واکنش های شیمیایی ، خورنده باشد تا از خوردگی شیمیایی سطوح بهترین روغن گیربکس فلزی جلوگیری کند. خاصیت ضد خوردگی همچنین جلوگیری از زنگ زدگی سطوح فلزی است.

بهترین روغن گیربکس برای رانا

 

پایداری در برابر کف کردن
ایجاد کف در محیط روغن کاری بهترین روغن گیربکس از ایجاد لایه مناسب روغن روی دندان ها و چرخ دنده ها جلوگیری می کند. بنابراین ضد کف یکی از خصوصیات و خصوصیات مهم روغن دنده است که از تشکیل مقادیر زیاد کف در گیربکس جلوگیری بهترین روغن گیربکس می کند.

آبگریزی
روغن دنده باید توانایی جدا شدن سریع از آب را داشته باشد تا از ایجاد امولسیون های مضر محافظت کند. از آنجا که در پایان چرخ دنده ها رطوبت بهترین روغن گیربکس محیط اطراف گیربکس متراکم می شود ، روغن دنده باید بتواند آب یا رطوبت را جدا و دفع کند.

روغن گیربکس 75w90

 

سازگاری با مهر و موم
سازگاری روغن دنده با مهر و موم ها از احتمال واکنش شیمیایی روغن با مهر و موم ها جلوگیری می کند.

چسبندگی
اگر روغن دنده چسبندگی خوبی نداشته باشد بهترین روغن گیربکس باعث از بین رفتن روغن در اثر نیروی گریز از مرکز در سرعت های بالا می شود.

بهترین روغن گیربکس پراید روغن گیربکس 75w80 gl5

انواع روغن دنده ای
گیربکس اتوماتیک و دستی هر دو عملکرد یکسانی بهترین روغن گیربکس دارند که به ما امکان می دهد دنده ها را کنترل کنیم تا سرعت را کنترل کنیم. اما آنچه تفاوت بین دو گیربکس را ایجاد می کند ، نوع فرآیند انتقال نیرو و نوع و عملکرد بهترین روغن گیربکس دنده در گیربکس است.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.