قاچاق ۳۲۰ کیلو موادمخدر با تاکسی و کامیون هم به مقصد نرسید

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در گفتگو با ایسنا در این باره گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ درجریان دو عملیات جداگانه ۳۲۸ کیلوگرم مواد مخدر را که به قصد توزیع و فروش به تهران قاچاق شده بود، کشف و ضبط کردند.

وی ادامه داد: در یکی از این عملیات‌ها ۵۰ کیلوگرم تریاک و حشیش از راننده یک تاکسی کشف شد. ماموران چند روز قبل از طریق منابع خبری از قصد این فرد برای قاچاق مواد مخدر با خبر شده و اقدامات خود را آغاز کردند که در جریان آن مشخص شد راننده تاکسی با همکاری یکی از همدستانش و با استفاده از دو دستگاه خودروی سواری و تاکسی به استان قم رفته و با تهیه مواد مخدر قصد بازگشت به تهران را دارد.

حسنوند افزود: با هماهنگی مقام قضایی تیمی از ماموران به استان قم اعزام شده و در همکاری مشترک با ماموران انتظامی استان قم، خودروی متهمان در محور قم – تهران شناسایی شد اما ماموران برای دستگیری آنان وارد عمل نشده و رفتارشان را تحت نظر قراردادند که در جریان آن مشخص شد خودروی سواری به عنوان خودروی پوششی تاکسی او را اسکورت کرده است. مدتی بعد هردو خودرو توقیف و رانندگان آن دستگیر شدند. در بازرسی از تاکسی نیز ۳۰ کیلو و ۲۵۰ گرم تریاک و ۲۰ کیلو و ۶۴۰ گرم حشیش کشف و ضبط شد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت همچنین از دستگیری دو قاچاقچی دیگر در عملیاتی که آن هم مشترک با پلیس قم انجام شد، خبر داد و گفت: در این عملیات ۲۷۸ کیلو و ۵۷۵ گرم تریاک کشف و ضبط شد. این عملیات نیز چند روز پیش و به دنبال دریافت خبری از قصد یکی از قاچاقچیان حرفه‌ای مواد مخدر برای قاچاق تریاک به تهران آغاز شد و در جریان آن یک دستگاه کامیون ایسوزو که مواد مخدر داخل آن جاساز شده بود شناسایی و توقیف شد.

وی با بیان اینکه این خودرو از یکی از شهرهای جنوبی کشور به راه افتاده بود، گفت: همچنین یک خودروی سواری دیگر هم که قرار بود مواد را در محدوده میدان فتح از راننده کامیون تحویل بگیرد شناسایی و توقیف شد که در مجموع از کامیون و این خودرو به ترتیب ۱۰۴ کیلو و ۵۵۰ گرم و یک کیلو و ۲۵ گرم تریاک کشف و ضبط شد.

حسنوند با اشاره به انتقال دو خودرو به مقر پلیس،گفت: در بازرسی های تکمیلی از داخل خودروی کامیون، تیم تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر موفق شدند ۱۷۳ کیلو تریاک دیگر را هم که به طرز بسیار ماهرانه‌ای داخل کامیون جاساز شده بود، کشف و ضبط کنند که در مجموع در این عملیات ۲۷۸ کیلو و ۵۷۵ گرم تریام کشف شد.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با بیان اینکه برای هر چهار متهم دستگیر شده در دو عملیات مشترک با پلیس قم، پرونده‌ای تشکیل شد، گفت: این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *