قیمت موتور زانتیا – سایت قیمت ها

طراحی بدنه و کابین زانتیا به 2 دهه قبل بازمیگردد و باب میل افراد مدگرا نیست و از این نظر در مقابل ۳۲۳ حرفی برای گفتن ندارد. افراد زیادی درباره مصرف سوخت زانتیا از من سوال کرده اند و تنها جواب علمی به این سوال (با توجه به بالا رفتن سن خودرو) این است که زانتیای دست دوم مصرف سوختی برابر 8.5 لیتر در 100 کیلومتر برای رانندگی در جاده و حدود 10 لیتر برای رانندگی در شهر مصرف میکند، که با توجه به کارکرد و تنظیم نبودن باید خود را برای بیشتر از این مقدار آماده کنید. بحث دیگر این است که اکثر زانتیاها کاپوت و گلگیر جلوی آنها تعویض شده که این نشان می دهد به دلیل اینکه با زانتیاهاشتاب و سرعت زیادی را تجربه کرده اند اکثرا طعم تلخ تصادف را چشیده اند. طبیعی است قدرت جریان دهی باتری با عمر بالا بسیار افت کرده و ممکن است به ادوات برقی خودرو آسیب برساند. صندلیهای 323 بسیار نرم و جادار هستند و در مسافتهای طولانی به هیچ عنوان سرنشینان را خسته نمیکنند. همچنین کابین آرامشبخش و بیصدا همان چیزی است که 323 سواران را به خود وابسته میکند.

همانطور که گفته شد، نصب این قطعه یک امر آسان تلقی میشود، اما باید گفت طراحی که برای ساخت قطعه هدرز حرفهای مورد استفاده قرار میگیرد، ساده نیست؛ در طراحی این قطعه میتوان به صیقلی بودن آن اشاره کرد، همچنین باید گفت در ساخت و طراحی هدرز پرشیا موتور زانتیا ELX از فلزهایی چون فولاد، آلیاژهای گوناگون و استیل استفاده میشود، بهرهگیری از این قطعه سبب میشود که گازهای سوخته شده از احتراق، با فشار و در مدتزمان کمی از موتور خارج شود. همچنین سیستم ترمز دستی زانتیا بهصورت کابل دوبل بر روی چرخهای جلو قرار گرفتهاند تا در مواقع اضطراری و اتمام فشار گویهای انباره جلو و عقب و از مدار خارج شدن کامل سیستم ترمز بتوانند از آن برای توقف خودرو استفاده نمایند. البته با فشردن دکمه HOLD تعویض دندهها بهصورت دستی انجام می شود، اما در صورت بالا بودن دور موتور، در حالت دستی نیز جعبهدنده معکوس را نمی پذیرد. کنترل مدار فن در این خودروها به دو صورت انجام می شود. مجید شفیعی که یکی از تعمیرکاران این خودروها است در مورد آن می گوید: یکی از مشکلاتش که تا همین سه سال پیش هم وجود داشت رنگ پریدگی سپرها بود که با برخورد سنگریزه ها ایجاد می شود و کم کم به جایی می رسید که سپر نیاز به رنگ پیدا می کرد.

بابک چهارباشیان – در بازار با نام پرشیا موتور زانتیا میشناسندش و رنگ سفیدش از … ولی تو ایران زانتیا فقط با دو موتور 1.8 16V و 2.0 16V تولید شد. زانتیا سیتروئن قیمت بازار قیمت کارخانه بنز ML قیمت تماس بگیرید کارکرد … این خودرو از خط تولید خارج شده است و اگر مزدا 323 صفر کیلومتر یا با کارکرد بسیار پایین در موتور زانتیا بازار موجود باشد. یکی از سوال های که درباره مزدا 323 پرسیده میشود قیمت صفر کلیومتر است. اما در مقابل، مزدا ۳۲۳ بالانس متعادلی از تواناییهای حرکتی، کابین جادار و طراحی جذاب بدنه و کابین را در اختیارتان قرار میدهد. یک ویژگی که بیشتر در خودروهای فرانسوی دیده میشود و در عبور از مسیرهای ناهموار خودش را نشان میدهد. خودرویی که گفته میشود شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر را در کمتر از ۱۰ ثانیه ثبت میکند و به لطف موتور ۱٫۸ لیتری XU7 16 سوپاپ یا همان موتور زانتیایی، قدرتی به مراتب بهتر از ELX جدید تحویل راننده میدهد. شاید سواریاش نرمی زانتیا را نداشته باشد و چند اسببخار از زانتیا کمتر قدرت تولید کند. به هر ترتیب از اواسط سال ۱۳۸۹ زانتیا با محبوبیتی که نسبت به سال های ابتدایی کاسته شده بود از خطوط تولید خداحافظی کرد.

اگر بخواهیم قیمت مزدا323 را به سه بخش تقسیم کنیم، باید بگوییم که نسخه هایی که قیمت زیر 30 میلیون تومان دارند، از تیپ های پایین با سال ساخت قدیمی (مدل پایین)،بدنه تصادفی و کارکرد بالا هستند. اما نسخه هایی که برچسب قیمت 40 تا 60 میلیون تومان روی آن ها خورده است، اکثر از تیپ های فول آپشن و اتوماتیک هستند که از نظر میزان کارکرد و سلامت بدنه در وضعیت مناسبی به سر می برند و سال ساختشان نیز به آخرین سال های تولید مزدا323 یعنی سال های 85 و 86 باز می گردد. اگرچه تولید زانتیا سال هاست متوقف شده است، اما قطعات آن همچنان به آسانی در بازار یافت می شوند. با توجه به تیپ های مختلف عرضه شده و بازه طولانی سال های تولید مزدا323، در بازار دست دوم ها با قیمت های مختلفی مواجه هستیم. واقعیت این بود که در تمام زمانهای عرضه پارس، نسخه ۱٫۸ لیتری ۸ سوپاپ طرفدار بیشتری را داشت و در بازار راحتتر و بیشتر خرید و فروش میشد.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.