مراحل و روش های تهیه انواع اسانس – صنایع شیمیایی تهران

آنچه که باقی می ماند اسانس گیاه است. در این روش ابتدا گیاه را در یک ماده فرار، برای مثال نفت خام ترکیب میکنند. مهمترین و اصلی ترین روش تولید اسانس شوینده، “فرایند تقطیر” است. اصلی ترین مصرف کنندگان اسانس، کارخانه های تولید کننده شوینده، محصولات آرایشی و بهداشتی هستند. تمام شوینده ها و پاک کننده هایی که حاوی اسانس درخت چای هستند، جزو بهترین محصولات دسته بندی می شوند.

اسانس گیاهی، دسته دیگری از انواع اسانس مواد شوینده هستند. اسانس لیمو، یکی از انواع اسانس برای مواد شوینده است که معمولاً آن را در شوینده های خانگی بیشتر می توان یافت. استخراج اسانس یا روغن های گیاهی به روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند. اسانس لوندر، نوع دیگری از اسانس مواد شوینده است. وجود اسانس مواد شوینده در این ترکیبات به هیچ عنوان از نظر ویژگیهای فیزیکی یا شیمیایی برای لباس ها پارچه ها یا سطوحی که قرار است تمیز شوند، خطری ایجاد نمی کنند.

بدین معنی که اگر در معرض هوا قرار بگیرند، به سرعت تبخیر میشوند. البته باید بدانید که اسانس درون آب حل نمیگردد، بلکه تنها به صورت قطرههایی درون آب، قرار میگیرد. لازم نیست برای استشمام این رایحه همیشه قهوه دم کنید بلکه می توانیم اسانس یا یک اسپری خوشبو کننده هوا با رایحه قهوه را درست کنیم. اطراف این مسیر مارپیچ یا یک جریان مشخص آب سرد، همیشه خنک نگه داشته میشود. با توجه به اینکه در فرایند تولید اسانس مواد شوینده ممکن است اندکی آب به صورت ناخالصی در مخزن نهایی جمع شود، پس از این مرحله لازم است یک مرحله دیگر به نام “سرریز کردن” انجام گردد.

ترکیبات شیمیایی نظیر اسانس لیمو، اسانس انواع گل ها، اسانس درخت چای، اسانس لوندر (اسطوخودوس)، اسانس های ادکلنی نمونه هایی از ترکیباتی هستند که بوی خوش و عطر مخصوصی را در انواع شوینده ها ایجاد می کنند و بهترین اسانس مایع دستشویی و بهترین اسانس مایع ظرف شویی هستند. الکل: ترکیب دیگری که در عطر استفاده می شود الکل است که حدود 70 درصد آن را شامل می خرید و فروش اسانس نعناع شود.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت خرید اسانس های طبیعی.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.