مشاور بازاریابی در اصفهان – مقاله های فروش و بازاریابی

مدیر کمی جا می خورد و می گوید سایر افراد حداقل در اولین روز کاری خود ۲۰ فروش دارند و از پسر می پرسد ارزش فروش او چقدر بوده است؟ انتخاب یک مشاور ارشد فروش با تجربه و حرفه ای معمولا با توجه به بودجه سازمان، رزومه کاری، سوابق تحصیلاتی و تجارت کاری مشاور انجام می گیرد. آیا به قرارداد مشاوره بازاریابی و فروش بیمه تعلق می گیرد؟ تصور کنید دو فروشنده در کنار هم دقیق یک مدل محصول یا خدمت را ارائه می دهند در حالی که یکی از آن ها مشتری بیشتری نسبت به دیگری دارد. اگر شما ارتباط خوبی با مشتریان بالقوه گرفته و آن ها را تبدیل به مشتریان دائم کرده باشید، می توانید در انتظار مشتریان جدیدی باشید که توسط مشتریان بالقوه قدیم (مشتریان بالفعل جدید) به سمت شما آورده می شوند. از آنجا که کسب و کارهای اینترنتی و تعاملات مجازی گسترش یافته است صادرات از طریق اینترنت می تواند روش خوبی برای شروع فرآیند صادرات باشد. احتمالا مشاهده کرده اید که برخی از فروشنده ها ارتباط خوبی با مشتری برقرار نمی کنند و به نوعی اندکی گارد دارند در حالی که در آموزش فروش حرفه ای برقراری ارتباط و حفظ تعامل اولین و اساسی ترین نکته محسوب می شود.

در پاسخ به این سوال باید گفت که از آن جایی که وقت مدیران بسیار ارزشمند است و آموزش فروش تنها می تواند به صورت تئوریک مسائل با اهمیت در این حوزه را به ایشان بیاموزد و رفتار در محیط بازار نباید توام با ریسک زیادی باشد، بهره گیری از مشاور فروش در کنار گذراندن دوره های آموزش فروش می تواند راه را برای موفقیت صاحبان کسب و کار باز کند. امروزه در همه کسب و کارها، رقبا به صورت تنگاتنگ با یکدیگر رقابت می کنند که یکی از ارکان موفقیت آن ها در این میدان رقابتی، میزان فروش است. با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری دیگر نیاز به استفاده از فایل های گوناگون که شما را سر در گم کند ندارید. همان طور که از نام مدیریت ارتباط با مشتری بر می آید، اساس این اصل بر ارتباطات است؛ این که از ایجاد تا حفظ روابط طولانی مدت با مشتری بتوانید ارتباطی سازنده برقرار کرده و مشتری را راضی نگه دارید. در این زمان لازم است اعتماد و مقبولیت افراد و سازمان ها را کسب کنید و شبکه ای از مشتریان راضی و وفادار برای خود خلق کنید.

یک مشاور بازاریابی در اصفهان می تواند به عنوان یک پیمانکار مستقل عمل کند یا در شرکت بازاریابی مشغول به کار شود؛ یا تعدادی از مشاوران بازاریابی را در راستای یک استارتاپ کارآفرینانه به کار بگیرد. سئوالی که برای برخی از مدیران ایجاد می شود این است که آیا بهتر است خودمان دوره های آموزش فروش را بگذرانیم یا از یک مشاور فروش حرفه ای در کنار کسب و کارمان بهره بگیریم؟ اگر شما نیز به تازگی کسب و کارتان را راه اندازی کرده اید حتما نیاز است که ابتدا دوره های آموزش فروش را بگذرانید و سپس طی یک جلسه مشاوره فروش، خط و مشی و استراتژی خودتان را برای فروش مشخص کنید. امروزه با از بین رفتن موانع بازار تجارت ایران، دوران اقتصادی جدیدی را تجربه می کنیم. کدام یک از این دو راه توجیه اقتصادی دارد؟ برای اطلاع از جزئیات مدارک مورد نیاز کارت بازرگانی لازم است با یک مشاور صادراتی خبره مشورت نمایید.

و به بیانی بهتر، نیاز نباشد شما هزینه ای از بابت جلسه مشاوره خود پرداخت نمایید. مشتری با همسرش دعوایش شده بود و به قصد خرید قرص سر درد به فروشگاه آمد من هم از فرصت استفاده کردم و به او گفتم حتما حسابی آخر هفته تان خراب شده است! مطالعه رفتار مصرف کننده شامل موارد زیر است: رفتار مصرف کنندگان هنگام تحقیق و خرید. پایه و اساس یک استراتژی موفق بازاریابی، شامل توانایی برنامه ریزی برای فعالیت های بازاریابی، طراحی فرآیند و ایجاد KPI است. یک مدیر موفق هیچ گاه خود را از آموزش بی نیاز نمی بیند حتی اگر بالاترین فروش را در میان رقبا داشته باشد زیرا می داند که رقبا نیز در برابر موفقیت او بی کار ننشسته و در حال تلاش برای کسب جایگاه او و حتی بالاتر از آن هستند. این روابط شاید ماه ها یا هفته ها طول بکشد تا شما موفق شوید مشتریان را متقاعد کنید که کالاهای شما ارزش صادر شدن دارند. مشتری گفت : خلیج پشتی من هم گفتم : پس به قایق هم احتیاج دارید و یک قایق توربوی دو موتوره به او فروختم بعد پرسیدم: آیا ماشینتان می تواند این قایق را بکشد؟ برای تبدیل یک مشتری بالقوه به مشتری بالفعل ابتدا باید مشتری را به سمت خود بکشانید (به وسیله تبلیغات موثر) سپس اطلاعات تماس مشتری را به صورت هوشمندانه از وی بگیرید و در مرحله بعد با پیگیری مطلوب یا ارسال پیام های تبلیغاتی جذاب که در مشتری حس نیاز ایجاد کند، مشتری را نمک گیر کنید و در نهایت با تداوم ارتباط جلب رضایت کنید.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مشاور بازاریابی و فروش.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.