معرفی تکنولوژی POC شرکت هایک ویژن و کاربرد های آن

شرکت هایک ویژن در چند سال اخیر توانسته فناوری های مختلف زیادی را در ساخت دوربین های مداربسته و دستگاه ضبط کننده به کار ببرد. همین موضوع باعث شده تا بیشتر مشتریان به سمت خرید محصولات هایک ویژن در نقاط مختلف جهان و از جمله ایران روی بیاورند. حال یکی از این تکنولوژی های مهمی که باعث شده دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن پیشرفت زیادی را داشته باشند، تکنولوژی POC می باشد. این تکنولوژی از سال 2016 که برای دوربین های مداربسته توربو اچ دی می باشد توسط شرکت هایک ویژن ابداع گردید.

در حال حاضر می خواهیم در ادامه ی این مطلب به بررسی و کاربرد های تکنولوژی POC هایک ویژن بپردازیم.

فناوری POC چیست؟

فناوری POC که در سال 2016 معرفی شده در واقع مخفف عبارت Power-over-Coax می باشد. کلمه ی POC به معنای انتقال برق بر روی کابل کواکسیال می باشد که باعث شده مراحل نصب دوربین مداربسته بسیار آسان تر شود. با استفاده از این تکنولوژی می توان سیگنال های تصویر و همینطور جریان برق را به صورت همزمان بر روی کابل کواکسیال انتقال داد. این موضوع باعث می شود تا در زمان هزینه ی نصب دوربین های مداربسته به مقدار زیادی صرفه جویی شود.

اگر بخواهیم به صورت کلی توضیح دهیم، تکنولوژی POC باعث می شود تا برق دوربین ها از طریق دستگاه دی وی آر و تنها از روی کابل کواکسیال (RG59) تامین می شود. در این حالت دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه برق برای هر دوربین نمی باشد و جریان برق و سیگنال های تصویر به صورت همزمان از روی کابل کواکسیال برای هر دوربین فراهم می شود.

محدودیت هایی که در تکنولوژی POC شاهد آن هستیم

همان طور که توضیح داده ایم تکنولوژی POC دارای مزایای زیادی می باشد، اما خب در این میان این تکنولوژی یک سری از محدودیت هایی را نیز همرا خودش دارد که از آن ها نمی توان گذشت. یکی از مهم ترین محدودیت های تکنولوژی POC این است که  دوربین مداربسته توربو اچ دی و همچنین دستگاه دی وی آر باید دارای تکنولوژی POC باشند. این موضوع به معنی آن است که برای استفاده از تکنولوژی POC و اینکه سیگنال تصویر و جریان برق فقط از روی کابل کواکسیال انتقال داده شود، می بایست هر دو مدل از دوربین مداربسته و دستگاه ضبط کننده ی دی وی آر دارای تکنولوژی POC باشند. در غیر این صورت نمی توان از این قابلیت بهره مند شد.

یکی دیگر از محدودیت های قابلیت POC در طول کابل می باشد. در حال حاضر سیستم هایی که این قابلیت را ساپورت می کنند می توانند در نهایت طول 200 متر کابل را پشتیبانی کنند و برای مسافت های بیشتر از 200 متر لازم است تا کابل برق به صورت جداگانه کشیده شود.

توجه داشته باشید که امکان استفاده از تکنولوژی POC در دوربین های آنالوگ قدیمی وجود ندارد و صرفا این تکنولوژی در برخی از دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن شهر سخت افزار  که نسخه ی پیشرفته دوربین های آنالوگ می باشند سازگار می باشد.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.