موارد معتبر نیست برای ارز خارجی (فارکس) در نیجریه FX بازار

[ad_1]

در تلاش برای حفظ ثبات نرخ ارز (FX) در بازار و اطمینان از کارآمد استفاده از ارز خارجی برای اشتقاق از مزایای بهینه از کالاها و خدمات وارداتی به نیجریه, بانک مرکزی نیجریه (CBN) به تازگی با صدور بخشنامه جدید در یک دایره از آن توزیع شده است.

بخشنامه معاف برخی از کالاهای وارداتی و خدمات از لیست آیتم های واجد شرایط برای دسترسی FX در نیجریه بازار ارز خارجی به منظور تقویت و حمایت از تولید داخلی از این موارد در کشور است.

مفهوم این توسعه است که واردکنندگان تمایل به واردات هر یک از موارد ذکر شده در فوق CBN این بخشنامه خواهد بود نیاز به منبع برای FX بودجه بدون هر گونه توسل به نیجریه ارز در بازار (بازار بین بانکی و BBN مداخله).

لیست تحت تاثیر موارد زیر برشمرد اما ممکن است به مرور به عنوان نیاز مطرح می شود. لطفا توجه داشته باشید که واردات این اقلام ممنوع نشده است.

این موارد عبارتند از:

برنج

سیمان

مارگارین

هسته خرما/روغن پالم محصولات/روغن سبزیجات

گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده محصولات

سبزیجات و فرآوری محصولات گیاهی

مرغ مرغ و تخم مرغ و ترکیه

خصوصی هوایی-هواپیما/جت

هندی بخور

کنسرو ماهی در سس(گیشا)/ساردین

نورد سرد فولاد ورق

ورق های فولادی گالوانیزه

بام ورق

چرخ

سر تابه

جعبه های فلزی و ظروف

ظروف لعابی

طبل های فلزی

لوله های فولادی

سیم میله(تغییر شکل و تغییر شکل نیست)

میله آهن و تقویت بارد

سیم مش

جراحی ناخن

امنیت و تیغ شراب

ذرات چوب تخته و پانل

چوب و تخته فیبر و پانل

تخته سه لا تخته و پانل

درب های چوبی

خلال دندان

شیشه و ظروف شیشه ای

ظروف آشپزخانه

کارد و چنگال

کاشی دیوار و سرامیک

منسوجات

پارچه بافته شده

لباس

محصولات پلاستیک و لاستیک پلی پروپیلن گرانول سلفون لفافه

صابون و لوازم آرایشی

گوجه فرنگی/گوجه فرنگی, رب ها و سس

Eurobond/ارز خارجی اوراق قرضه/ سهم خرید

به نظر ما, ما درک می کنیم سهم خرید (مورد 40 در لیست) به اشاره به نیجریه که دسترسی به بازار ارز خارجی به سرمایه گذاری در اوراق بهادار خارجی و سرمایه گذاران خارجی که جریان وجوه مالی به نیجریه برای اهداف سرمایه گذاری است.

این CBN اظهار داشت این بود که در تلاش برای حفظ ثبات بازار ارز و اطمینان از استفاده کارآمد از ارز خارجی در حالی که تشویق تولید داخلی از این موارد است. این CBN نیز به وضوح اظهار داشت که واردات این اقلام ممنوع نشده است اما واردکنندگان این اقلام باید انجام دهید تا با استفاده از منابع مالی خود را بدون مراجعه به غیرقانونی در بازار ارز خارجی است.

مفهوم این است که وجود خواهد داشت کاهش تقاضا در بازار رسمی که به معنی کاهش فشار بر رسمی FX بازار است. اما وجود خواهد داشت و افزایش فشار بر بازار موازی (اداره د تغییر). فاصله بین موازی و رسمی بازار خواهد شد گسترش و نرخ دلار در بازار موازی افزایش خواهد یافت. این نیز منجر به افزایش در هزینه این موارد به صورت محلی برای مصرف کنندگان و در نهایت تورم است.

[ad_2]

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *