موج سوم کرونا نگران کننده تر است / اهمیت حیاتی کنترل اوضاع در شهریور ماه

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین ، محمدرضا محبوب فر عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت و گویی با خبرنگار ما عنوان کرد: ما در مسئله مدیریت کرونا از سوی دولت شاهد برخی از اغماض ها بودیم و اکنون به خوبی شاهد این هستیم که اغماض ها چگونه اوضاع را بدتر می کند.

دکتر محبوب فر افزود: متاسفانه در بسیاری از موارد مسائل حیاتی مربوط به کرونا رعایت نشد و نتیجه آن هم فرا رسیدن موج سوم است. زمان دقیقی را نمی توان برای از راه رسیدن موج سوم کرونا تعیین کرد اما پیش بینی می شود در همین ماه مجددا با کارزار پر شدن تخت بیمارستان ها روبرو شویم.

وی ادامه داد: کادر درمانی واقعا فرسوده شده است و همه اینها تقصیر کسانی است که توانایی مدیریت شرایط را ندارند.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: بی تدبیری از یک سو و جهش ویروس کرونا از سوی دیگر باعث شیوع شدید ویروس کرونا در کشور شده است. باید فکری اساسی کرد تا پیش از اینکه با یک فاجعه انسانی روبرو شویم.

محبوب فر خاطر نشان کرد: قدرت انتقال ویروس کرونا بسیار بالاست. ما در موج اول با چنین شرایطی مواجه نبودیم. در موج نخست این خود مردم بودند که تمامی مسائل را رعایت می کردند اما اکنون دیگر آن اوضاع وجود ندارد به خصوص اینکه اکنون با مسائل اجتماعی مختلفی هم روبرو هستیم.

وی در پایان گفت: اهمیت کنترل اوضاع در شهریور ماه باید مورد توجه قرار بگیرد. اینکه فکر کنیم پایین آمدن آمار مرگ و میر به معنای خوب شدن اوضاع است توهمی بیش نیست. درباره این توهم بسیاری از همکاران من تاکید می کنند.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.