نهال گردو خوشه ای فرانسوی

برای اینکه نهالها با هوای جدید خو بگیرند آن ها را به مدت یک هفته روزی چند ساعت در خارج از خانه قرار دهید و هر روز این ساعات را بیشتر کنید تا نهال به هوای جدید عادت کنند. گردوی خوشه ای فرانسوی دیرگل برای پر شدن مغز گردو و افزایش چربی آن، دمای ۳۳-۲۷ درجه سانتی گراد در طول چند هفته قبل از برداشت ضروری میباشد. وینا یک رقم حاصل از تلاقی ارقام پاین و فرانکت است، تاریخ برگ دهی 7 روز بعد از پاین، یک رقم پر محصول، قدرت رشد درخت زیاد است اما با یک برنامه خوب هرس می توان آن را کنترل کرد، تیپ تشکیل جوانه های بارده 80 تا 90 درصد جانبی دارای باردهی منظم ازقام گرده زای مناسب این رقم در گروه ارقام متوسط گل مانند تاهاما و چیکو و ارقام نسبتا جدید مانند چندلر و هوارد است، تاریخ برداشت این رقم زود تا متوسط است درصد مغز 48 درصد و متوسط وزن مغز 6/5 رم و رنگ مغز تا 60 درصد روشن است.

نهال گردو تاجیک
بهترین راه برای تأمین نیازهای پتاسیم یک درخت گردو بستگی به میزان رشد آن بستگی دارد. همچنین می توان آن را از طریق سیستم آبیاری در فصل رشد تهیه کرد. آن را روی کل ناحیه سایبان بپاشید. قیمت نهال گردو بستگی به فاکتورهای متفاوتی دارد، از جمله سن نهال، نوع نهال، اینکه ایا پیوندی است یا پایه بذری می باشد و نوع نهال از لحاظ تجاری بودن بسیار بر روی قیمت آن تأثیر میگذارد. نهال های بادام کاشته شده در زمین های دیم می تواند برای هر کشاورز و باغبانی بسیار سودآور باشد زیرا به راحتی می توان آنها را در آب غرق اب کاشت و با کمترین هزینه ممکن سودآوری قابل توجهی طرز تهیه نهال گردو کسب کرد. اما چاره چیست و راه مقابله با اینگونه حوادث کدام است را از فرماندار تویسرکان جویا شدیم که دردآشناتر است و ارتباط تنگاتنگی با مردم این دیار دارد.

نهال گردو پالیز
لذا استفاده از کود مخلوط مانند 16-16-16 را برای تهیه پتاسیم برای درختان گردو توصیه نمی شود از آنجا که مخلوط پتاسیم کافی به شکل غلیظ فراهم نمی شود ، به خاک آن می پیوندد و برای درخت در دسترس نخواهد بود. وقتی درختان گردوی شما جوان هستند ، قطر درخت را در ارتفاع اندازه بگیرید. هر گل ماده در بیرون یک مالچ کوچک دارد که به تخمدان متصل است و دارای زائده هایی (براکت های مربع و براکت های مربع) با اندازه های مختلف در زیر گل است. برای باغهایی که آنالیز برگ سطح پتاسیم مرزی را نشان می دهد (9/0 تا 1/1 درصد) ، توصیه می شود برای رسیدن به یک سطح مناسب ، سالی یک بار از میزان نگهداری 400 تا 500 پوند پتاسیم در هکتار استفاده کنید. در حقیقت ، سطح معدنی خاصی از خاک رس ممکن است حاوی 100 برابر بیشتر پتاسیم از محلول خاک باشد.

شما باید مقادیر بسیار بالایی از پتاسیم را در یک منطقه غلیظ اعمال کنید تا به اندازه کافی در اعماق خاک نفوذ کند تا این نوع کمبود را اصلاح کند ممکن است تا فصل دوم این تأثیرات را نبینید. در بعضی موارد ، خاک ها ممکن است فاقد مواد مغذی باشنددر سایر موارد ، سطح پتاسیم خاک به اندازه کافی بالا است اما در دسترس درخت نیست ، زیرا این ماده مغذی کاملاً در خاک نگه داشته می شود. با وجود خاکهای ریز بافت ، مشکل دریافت مقدار کافی از مواد مغذی به اندازه کافی در خاک برای تأمین نیازهای درخت است. با این وجود ، تأمین مقدار کافی پتاسیم برای تأمین نیازهای آنها توسط عوامل مختلف پیچیده است. با توجه به نتایج تجزیه خاک ، کودهای حاوی فسفر و پتاسیم با بارندگی و آب آبیاری خیلی عمیق نفوذ نمی کنند و در خاک کافی نیستند.

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.