واکنش های شدید به بازگشت غیرقانونی آقای خنده

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین ، مردی که به دلیل خنده های گاه و بیگاهش به جای کفاشیان، «شادابیان» خوانده می شد باز هم به فدراسیون فوتبال بازگشت، البته اینبار نه به عنوان رییس که در مسند نایب رییس. او جلسه کوتاهی هم وزیر ورزش داشت و در واقع در این جلسه بود که حکم نایب رییسی را دریافت کرد.   

بازگشت او به فدراسیون فوتبال جنجال بسیار بزرگی بود و با واکنش ها و هجمه های بسیار زیادی روبرو شد.

کفاشیان با حکم کمیته اخلاق پنج سال محروم شده بود اما کمیته استیناف چند روز پیش حکم به بخشش چهار ساله مرد همیشه خندان فوتبال داد. به قول یکی از همکاران رسانه ای حتی با بخشش ۴ ساله هم کفاشیان امروز حق نداشت به فدراسیون برود. چون امضای حکم محکومیتش پنجم تیر سال 98 است و هنوز یک سال نشده است. به این ترتیب حداقل از این نطقه نظر بازگشت او به فدراسیون فوتبال کاملا غیرقانونی است و با هیچ معیار قانونی قابل توجیه نیست.

زمانی که برای نخستین بار خبر محکومیت و محرومیت وی در رسانه ها منتشر شد به نظر می رسید که وی دیگر هرگز نمی تواند به فوتبال برگردد و یکی از رسانه ها نیز نوشت خنده برای همیشه از لبان کفاشیان محو شد.

یکی از نخستین واکنش های رسمی به بازگشت غیرقانونی کفاشیان به فدراسیون فوتبال به احسان قاضی زاده نماینده مجلس برمی گردد. او به خبرگزاری فارس گفته که در حال ارزیابی بازگشت کفاشیان به فدراسیون فوتبال هستند.

باز شدن بحث حضور مجدد کفاشیان در فدراسیون فوتبال در مجلس بدان معناست که رییس سابق فدراسیون فوتبال برای فعالیت دوباره در این فدراسیون با مشکلات و هجمه های زیادی روبرو خواهد شد و به این راحتی نمی تواند فعالیت خود را در این فدراسیون همیشه خبرساز آغاز کند.

از سوی دیگر خبر می رسد برخی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال نسبت به بازگشت کفاشیان به فدراسیون به شدت معترض هستند. در اینباره با هر یک از آنها تماس گرفتیم اما پاسخی دریافت نشد و دو نفر از اعضای هیات رییسه نیز گفتند صحبت کردن در اینباره را به فرصت دیگری موکول می کنند. از همین اکنون نیز مشخص است او افراد زیادی را در فدراسیون فوتبال مقابل خود خواهد دید.

اما نکته بسیار جالب توجه دیگر این است بازگشت کفاشیان نه فقط به خاطر محرومیت قبلی او که به دلیل بازنشستگی اش غیرقانونی است. در واقع او با دو منع قانونی بزرگ به فدراسیون برگشته. یکی محرومیت قبلی و دیگری بحث بازنشستگی. هنوز یادمان نرفته که مهدی تاج برای ادامه فعالیت در فدراسیون فوتبال چگونه مشکل بازنشستگی خود را با بحث جانبازی حل کرد.

 

واکنش های منفی در فضای مجازی

نه فقط قانون و برخی از نمایندگان مجلس و اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال که بازگشت او از لحاظ نگرش عمومی نیز با با استقبال مواجه نشده است.

برخی از واکنش های توییتری به بازگشت آقای خنده چنین است:

*کفاشیان مگه بازنشسته نشد دوباره داره میاد سر کار که.جالب اینجاس که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال میگن به ما ربطی نداره ما نمیتونیم دخالت کنیم

*علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون فوتبال شد! این تنها گوشه ای از سیرک فوتبال ایران امروز ماست؛کسی که تا به امروز پرونده های 8 سال حکومت قلدرانه کیروش و فساد های گسترده در فدراسیون را همراهی کرده، بدون هیچ دردسری جایگاه خود را بدست آورد. این فوتبال لایق تعلیق شدن بود

*شنیدم امروز کفاشیان و تاج جلسه‌ای دو نفره داشتن. فراموش نکنیم هنوز کسی استعفای کتبی تاج رو ندیده. پس بعید نیست یه روزی اونم مثل کفاشیان بخواد برگرده. سال‌هاست فدراسیون فوتبال ایران، میدان جنگ و صلح آدم‌ها بر سر منافع شخصی‌شونه؛ از دادکان و علی‌آبادی تا کفاشیان و تاج.

*فدراسیون فوتبال رو کارد بزنی کفاشیان و تاج میریزه بیرون

*چند روز پیش محرومیت کفاشیان رو که توجیه قانونی هم نداره کم کردن و خودشم گفت کسی منو نخواد دیگه برنمیگردم به فوتبال؛ یهو امروز بعد از دیدار با وزیر ورزش شد سرپرست فدراسیون فوتبال! واقعا یه نفر، دیگه چطور باید گند بزنه به فوتبال ما که اجازه بازگشتش به فوتبال داده نشه؟

 

احتمال لغو حکم؟

کفاشیان حالا نایب رییس فدراسیون فوتبال است. در حالی که چند روز پیش خبرهای جدیدی در رابطه با برخی از مسائل مالی فدراسیون شنیدیم و حتی گفته شد که تاج و کفاشیان برای نخستین بار مقابل یکدیگر ایستاده اند حالا به فاصله گذشته فقط چند روز از آن اخبار حالا کفاشیان به فدراسیون برگشته. در این میان اتفاقاتی افتاده که قطعا هیچکس جز کفاشیان، تاج و اطرافیانشان از آن خبری ندارند.

با این حال به نظر می رسد شاید احتمالی برای منع فعالیت مجدد کفاشیان وجود داشته باشد. با این حال او اکنون حکم نایب رییسی را دریافت کرده و فعلا یکی از مقامات بلندپایه فدراسیون است.

 

 

 

 

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *