ورزشگاه آزادی برترین مجموعه ورزشی منطقه آسیای مرکزی و جنوبی از نگاه AFC

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، ای‌اف‌سی در گزارش خود در این خصوص این ورزشگاه نوشت: ورزشگاه آزادی که به عنوان میزبان اصلی بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران ساخته شد، ورزشگاه خانگی تیم ملی ایران و دو غول پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس است.

ساختار کاسه مانند این ورزشگاه که به ایجاد جوی پرسر و صدا و اغلب ترسناک در آن کمک می‌کند، در میان مجموعه ورزشی آزادی واقع شده است؛ مجموعه‌ای که مرکز ورزش‌های آبی و چندین مجموعه ورزشی دیگر را در دل خود جای داده است.

آزادی که در سال ۱۹۷۱ افتتاح شد رکورد پرتماشاگرترین میزبانی خود را در سپتامبر ۱۹۹۷ و با استقبال از ۱۲۰ هزار هوادار در جریان دیدار انتخابی جام جهانی ۹۸ مابین تیم ملی ایران و عربستان که با تساوی یک بر یک به اتمام رسید، برجای گذاشت.

این ورزشگاه در آوریل ۲۰۱۵ رکورد بیشترین تماشاگر را در لیگ قهرمانان آسیا با میزبانی از ۱۰۰ هزار هوادار در جریان دیدار تیم های پرسپولیس و النصر عربستان به جای گذاشت.

این رکورد علاوه بر این در جریان دیدار پرسپولیس برابر تیم‌های بنیادکار ازبکستان و الهلال عربستان بار دیگر ثبت شد.

ورزشگاه آزادی همچنین میزبانی چند دیدار معتبر آسیایی از جمله فینال کاپ ۱۹۷۶ آسیا را برعهده داشته است؛ دیداری که علی پروین تک گل جدال برابر کویت را برای ایران به ثمر نشاند.

آزادی در سال ۲۰۱۸ نخستین میزبانی خود را از فینال لیگ قهرمانان آسیا با دیدار پرسپولیس برابر کاشیما آنتلرز ژاپن تجربه کرد؛ دیداری که با تساوی بدون گل به اتمام رسید و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت تیم ژاپنی جام قهرمانی را بالای سر برد.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.