پیشرفت گروه‌های تحقیقاتی ایرانی در تولید واکسن کووید ۱۹

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمینه تولید واکسن کرونا گروه‌های تحقیقاتی متعددی در کشور فعال هستند که چند تیم تحقیقاتی پیشرفت‌های خوبی را حاصل کرده‌اند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: خوشبختانه در مدل‌های حیوانی جواب‌های بسیار خوبی گرفتیم و امیدواریم به زودی بتوانیم واکسن تولیدی محققان ایرانی را روی انسان هم امتحان کنیم.

نمکی گفت: ما پا به پای ۵ کشور بزرگی که دارند روی ویروس کووید ۱۹ کار می‌کنند پیش می‌رویم و گامی هم از آن‌ها عقب نیستیم.

او افزود: در آینده نزدیک خبر‌های خوشی را زمینه کشف واکسن کرونا به مردم کشورمان اعلام کند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از فعالیت ۵۷ گروه تحقیقاتی برای تولید داروی بیماری کرونا خبر داد و گفت: این گروه از دانشمندان ایرانی روی دستورالعمل‌های دارویی بسیاری کار می‌کنند که نتایج آن در یک کمیته علمی بررسی می‌شود.

او تاکید کرد: در این کمیته علمی حدود ۵۰ نفر از برجسته‌ترین دانشمندان کشور درباره تولید دارو‌های جدید بحث و گفت‌وگو می‌کنند.

نمکی با ابراز امیدواری از اینکه در آینده نزدیک دانشمندان ایرانی بتوانند نتایج بررسی تحقیقات خودشان را اعلام کنند گفت: در تحقیقات جهانی و بین المللی هم ایران به‌عنوان یکی از کشور‌های بسیار فعال حضور دارد و با تعداد بسیار بالایی از موارد و نتایج تحقیقاتی مشارکت می‌کند.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *