چگونه Blockchain می توانید دوباره اختراع زنجیره تامین جهانی

[ad_1]

پس از آن پدید آمده در سال 2008 این فن آوری در پشت جهان بدنام ترین crypto-بیت کوین برگزار شد دادگاه در حاشیه جلب توجه بیشتر از راه اندازی و بخش خدمات مالی. اما آن را به تازگی شروع به دریافت مقدار زیادی از توجه به عنوان شرکت به تدریج متوجه آن می تواند ارزشمند برای بسیاری از چیزهای دیگر علاوه بر پیگیری پرداخت.

به سادگی قرار دادن یک blockchain یک توزیع لجر که انواع معاملات به بلوک. هر بلوک زنجیر به قبل از آن با استفاده از پیچیده ریاضی, تمام راه برگشت به اولین معامله. نوشته های دائمی هستند شفاف و قابل جستجو است که باعث می شود این امکان را برای اعضای جامعه به مشاهده معامله تاریخ در تمامیت خود. هر به روز رسانی به منزله یک “بلوک”, اضافه شده به پایان “زنجیره ای” – یک ساختار است که باعث می شود آن را دشوار است برای هر کسی که برای اصلاح سوابق در مرحله بعد. معین اجازه می دهد تا اطلاعات را ثبت و به اشتراک گذاشته شده بین گروه های زیادی از شرکت های نامربوط و تمام اعضا باید در مجموع اعتبار هر به روز رسانی است که در هر کس علاقه.

تا به امروز بسیار مورد توجه و پول صرف شده در مالی برنامه های کاربردی برای تکنولوژی. اما به همان اندازه امیدوار کننده آزمون مورد دروغ با زنجیره تامین جهانی روابط که پیچیدگی و تنوع منافع مطرح دقیقا همان نوع از چالش های این تکنولوژی به دنبال آدرس.

یک نرم افزار ساده از blockchain پارادایم به زنجیره تامین می تواند به ثبت نقل و انتقال کالا در لجر به عنوان معاملات را شناسایی طرف های درگیر و همچنین قیمت, تاریخ, محل, کیفیت و دولت از محصول و هر گونه اطلاعات دیگر است که می تواند مربوط به مدیریت زنجیره تامین است. رمزنگاری مبتنی بر و تغییر ناپذیر طبیعت از معاملات آن را تقریبا غیر ممکن است به سازش معین.

در حال حاضر کشت نوپا و شرکت های بزرگ در حال استقرار blockchain را دوباره اختراع خود را در زنجیره تامین جهانی و اجرای کسب و کار خود را کارآمد تر:

1. برای قدر دانی بزرگترین شرکت حمل و نقل چالش است ردیابی آشنا مستطیل شکل ظروف حمل و نقل که بادبان جهان روی کشتی های باری. به جای آن circumnavigating کوه مدارک مرتبط با هر ظرف. یک ظرف می تواند نیاز به تمبر و مصوبات از عنوان بسیاری از 30 احزاب از جمله آداب و رسوم مقامات مالیاتی و مقامات بهداشت و درمان در سراسر 200 یا بیشتر فعل و انفعالات. در حالی که ظروف را می توان لود شده در یک کشتی در یک ماده از چند دقیقه در یک ظرف برگزار می شود تا در درگاه روز به خاطر یک تکه کاغذ می رود از دست رفته در حالی که این کالا در داخل از بین بردن. هزینه های در حال حرکت و پیگیری از این همه کاغذ بازی اغلب برابر با هزینه جسمی در حال حرکت ظرف در سراسر جهان است. این سیستم همچنین مملو از تقلب به عنوان با ارزش بارنامه را می توان با دستکاری و یا کپی اجازه مجرمان سیفون کردن کالا و یا گردش محصولات تقلبی منجر به میلیاردها دلار در دریایی تقلب در هر سال.

در تابستان گذشته دانی به دنبال همکاری از مقامات گمرک حمل و نقل, حمل و نقل و تولید کنندگان است که پر کردن ظروف. از آن شروع به در حال اجرا خود را برای اولین بار آزمایش جدید دیجیتال حمل و نقل لجر با این همکاران برای مسیرهای حمل و نقل بین روتردام و نیوآرک. پس از امضای کردن در یک سند مقامات گمرکی می تواند بلافاصله ها یک کپی از آن را با یک امضای دیجیتال به طوری که هر کس دیگری درگیر – از جمله دانی خود و دیگر مقامات دولت – می توانید ببینید که آن را کامل است. اگر اختلاف شد بعد از آن هر کس می تواند بازگشت به ضبط و اعتماد به نفس است که هیچ کس تا به حال تغییر آن در میان است. رمزنگاری درگیر همچنین باعث می شود آن را سخت برای مجازی امضا به دروغ به خدا بسته بود.

دوم آزمون ردیابی تمام مدارک مربوط به یک ظرف از گل در حال حرکت از بندر مومباسا در کنیا به روتردام, هلند. به عنوان هر دو محاکمه رفت, خوب, دانی, به دنبال پیگیری ظروف با آناناس از کلمبیا و پرتقال ماندارین از کالیفرنیا.

2. مانند بسیاری از تجار وال مارت در تلاش برای شناسایی و حذف مواد غذایی که باید به یاد می آورد. هنگامی که یک مشتری می شود بیمار آن را می توانید در هفته برای شناسایی محصول حمل و نقل و فروشنده. برای اصلاح این که سال گذشته اعلام شد که این امر شروع به استفاده از blockchain به ثبت و ورود به سیستم ریشه های تولید – داده های مهم را از یک رسید از جمله تامین کنندگان جزئیات بیشتر در مورد چگونه و از کجا مواد غذایی رشد کرده بود و چه کسی آن را بازرسی. پایگاه داده گسترش اطلاعات از پالت به فرد بسته است.

این به آن توانایی بلافاصله پیدا کردن که در آن یک محصول آلوده آمد از در یک ماده از چند دقیقه در مقابل روز و همچنین دستگیری دیگر ویژگی مهم را به تصمیم گیری آگاهانه در اطراف مواد غذایی جریان است.

Wal-Mart در حال حاضر به اتمام دو خلبان برنامه – انتقال گوشت خوک از مزارع به چینی فروشگاه های و تولید از آمریکای لاتین به ایالات متحده است و در حال حاضر با اعتماد به نفس یک به پایان رسید و نسخه می توان به قرار دادن با هم در عرض چند سال.

3. BHP متکی بر فروشندگان در تقریبا هر مرحله در معدن فرآیند عقد قرارداد با زمین شناسان و شرکت های حمل و نقل برای جمع آوری نمونه ها و انجام تجزیه و تحلیل است که درایو کسب و کار تصمیم گیری های مربوط به احزاب متعدد توزیع شده در سراسر قاره است. کسانی که به طور معمول فروشندگان پیگیری از سنگ و سیال نمونه و تجزیه و تحلیل با ایمیل و صفحات گسترده. از دست رفته فایل می تواند باعث بزرگ و گران قیمت سردرد پس از نمونه ها به کمک شرکت تصمیم می گیرید که در آن برای حفاری چاه جدید.

BHP راه حل که آغاز این سال با استفاده از blockchain برای ضبط حرکات چاه سنگ و سیال نمونه های بهتر و امن اطلاعات در زمان واقعی است که تولید شده در هنگام زایمان است. غیر متمرکز ذخیره سازی فایل های چند پارتی اکتساب داده ها و تغییر ناپذیری و همچنین دسترسی فوری همه جنبه های است که افزایش آن در زنجیره تامین است.

BHP در حال حاضر مورد نیاز خود را از فروشندگان به استفاده از یک برنامه برای جمع آوری داده های زنده – با داشبورد و گزینه های در مورد آنچه به انجام این کار هستند بسیار کارآمد برای مشاغل مربوطه خود را. یک تکنسین در نظر گرفتن یک نمونه می توانید اطلاعات مانند مجموعه یک آزمایشگاه محقق می توانید گزارش و تمام خواهد شد بلافاصله قابل مشاهده و به هر کسی که دسترسی داشته باشید. نه بیشتر از دست نمونه ها و یا پیام از کوره در رفته. در حالی که برخی از عناصر این فرآیند همان سیستم جدید است که انتظار می رود به درایو داخلی بازده در حالی که اجازه می دهد BHP به کار به طور موثر با شرکای خود.

در حال حاضر در بسیاری از اولین استقرار blockchain در حال اجرا به صورت موازی با شرکت سیستم های فعلی اغلب مسن پایگاه داده و یا صفحه گسترده مانند مایکروسافت اکسل. سخت ترین قسمت خواهد بود برای ایجاد مدل های کسب و کار. استقرار blockchain سرمایه گذاری گسترده ای به معنای شرکت اغلب به ضایعات فرآیندهای کسب و کار موجود خود را و شروع از ابتدا. تلاش برای دل ضعف نیست.

[ad_2]

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.