یکپارچه بودن در طراحی اداری

 

 

یکپارچه بودن در طراحی اداری 

اجزایی که در دکوراسیون و مبلمان اتاق اداری استفاده می شوند باید باهم هماهنگ باشند. جنس و نحوه چینش آنها مهم می‌ باشد و در رنگ‌آمیزی و نورپردازی باید دقت ویژه داشت. در یک طراحی داخلی اداری مدرن یکپارچگی اهمیت فراوانی دارد. تفاوت ها باید وجود داشته باشد اما تمی که در آنها به کار می رود باید مشخص باشد و این طور نباشد که همه وسایل یکسان باشند بلکه باید هماهنگی داشته باشند. نورپردازی در طراحی داخلی اداری نباید تکراری باشد و از یک رنگ در تمام فضای کاری نباید استفاده کرد.

برای یکپارچگی در طراحی داخلی اداری از رنگ هایی که متضاد باشند می توان استفاده کرد. رنگ ها و عناصر مختلفی که استفاده می شود هر کدام نشان دهنده یک معنی می باشند که ‌با استفاده از آنها پیامی را به مخاطب می توان رساند. نورپردازی باید به گونه ای باشد که موجب خیرگی و ‌یا سایه انداختن نشود و موجب شود کارمندان در محیطی مناسب فعالیت کنند. نور را برای محیط های کاری و اداری باید به شکل موضعی استفاده کرد  تا نور لازم در این محیط ها فراهم شود. 

 

دسترسی مناسب به بخش های مختلف 

طراحی داخلی اداری باید به گونه ای باشد که دسترسی مناسبی به بخش های مختلف وجود داشته باشد. از ابزارها و مواد متفاوت و مخصوصی برای طراحی داخلی اداری می توان استفاده کرد. ارتباط مناسب با فضای اطراف در اتاق کار بسیار مهمی می باشد و آسایش و راحتی را فراهم کند. رضایت کارمندان باعث می شود در کارهای اداری خلاقیت بیشتری نشان دهند و وظایف خود را بهتر انجام دهند. ارتباط مناسب درون و بیرون، ارتباط مناسب بین رنگ و طرح، استفاده از عناصر طبیعی، استفاده از مبلمان خوب و استفاده مناسب از فضا بسیار مهم می باشد که طراحان حرفه ای به منظور طراحی داخلی اداری  آن را در نظر می گیرند. 

هر ارگان و موسسه ای هدفی در سر دارد که از طریق کارمندان آن را پیش می برد. با ایجاد فضای مناسب می توان روحیه کارمندان را بالا برد و رسیدن به هدف را ممکن تر کرد. وسایل و مبلمانی که در محیط کار استفاده می شوند باید با فیزیک و محیط کار  هماهنگ باشند. در انتخاب مبلمان اینکه کارمندان چه فعالیتی می کنند مهم می باشد و سبک طراحی باید در نظر گرفته شود. اینکه کارفرما چه نظر و سلیقه ای دارد نیز در طراحی داخلی اداری مهم خواهد بود. از فضا باید استفاده مفیدی شود و فضاهایی که پرت هستند را با مبلمان و دیگر تجهیزات پوشش داد.

 

 

این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.