۲۰ نظامی آمریکایی در کویت به کرونا مبتلا شدند

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین ، این روزنامه کویتی به نقل از یک منبع آگاه نوشت که این افراد پس از تماس با یک فرد مبتلا که در یک شرکت خصوصی به عنوان سرپرست اسکان در اردوگاه نظامیان آمریکایی کار می‌کرده است، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.  

به گفته این منبع، فرد یاد شده که ملیت فیلیپین دارد، چند روز پیش به یکی از بیمارستان‌های وزارت بهداشت کویت منتقل شد و افرادی که با او در تماس بوده‌اند، قرنطینه شدند.  

وی افزود: مدیریت و مسئولان پایگاه نظامیان آمریکایی تصمیم گرفتند تا از ورود و خروج کارکنان به عنوان یک اقدام پیشگیرانه جلوگیری کنند.  

تاکنون ۲ هزار و ۸۰ نفر در کویت به کرونا مبتلا شده و به همین دلیل ۱۱ تن جان خود را از دست داده‌اند.  

 دولت کویت روز گذشته(سه شنبه) برای مبارزه با شیوع کرونا تعطیلی ادارات دولتی را تا ۸ خرداد تمدید و ساعات منع آمد و شد شبانه را به ۱۶ ساعت افزایش داد.  

 شورای وزیران کویت همچنین ساعت منع آمد و شد شبانه را از آغاز ماه مبارک رمضان از ساعت ۴ عصر تا ۸ صبح مقرر کرد.  

پیش از این ساعت منع آمد و شد در این کشور از ۵ عصر تا ۶ صبح بود.  

ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

تاکنون ۲ میلیون ۵۵۷ هزار و ۱۸۱ نفر در ۲۱۰ کشور جهان به کرونا مبتلا و ۱۷۷ هزار و ۶۴۱ نیز فوت کرده اند که بیشترین آمار مربوط به امریکا است.

[ad_2]

Source link

این نوشته در متفرقه ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.