دسته‌ها
متفرقه

میزان بقای بیماران مبتلا به سرطان در صورت ابتلا به بیماری کرونا

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، براساس مطالعه‌ای که اخیرا در مجله «Lancet» منتشر شد افراد مبتلا به سرطان در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به مراتب بیشتر از مردم عادی در معرض خطر مرگ قرار دارند. از این میان مردان مبتلا به سرطان و بیماران مبتلا به سرطانی که دارای مشکلات متعدد سلامتی و سابقه استعمال سیگار دارند و سن آنها بالا است در صورت ابتلا به این بیماری احتمال اینکه جان خود را از دست بدهند بالا است.

در حالی که بیماری کووید ۱۹ جان حدود شش درصد از آمریکایی‌های مبتلا به این بیماری را گرفته است، این مطالعه نشان داد که ۱۳ درصد از بیماران مبتلا به سرطان یک ماه پس از آنکه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند جان خود را از دست داده‌اند.

«تونی چویری» یکی از محققان این مطالعه از موسسه سرطان دانا-فاربر در بوستون گفت: این مطالعه به منظور درک بهتر خطرات احتمالی که ممکن است بیماران سرطانی در هنگام ابتلا به این بیماری با آن روبرو شوند انجام شده است.

انتظار می‌رود زنان باردار و افرادی که مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی، سرطان خون و افراد دریافت کننده پیوند عضو هستند به دلیل کاهش توانایی بدن آنها در مبارزه با عفونت، در برابر ویروس کشنده آسیب پذیرتر هستند.

«کارل جون» ایمنی شناس و سرطان شناس دانشکده پزشکی پرلمن دانشگاه پنسیلوانیا گفت: بدن این افراد کاملا آسیب‌پذیر هم نیست و سیستم ایمنی اندکی از بدن در برابر عوامل خارجی محافظت می‌کند و ممکن است برخی مواقع سیستم ایمنی بدن آنها نسبت به سیستم ایمنی بدن یک فرد معمولی بهتر نیز عمل کند. اما هنوز مشخص نیست که چرا برخی از این افراد در صورت ابتلا به بیماری مانند کووید ۱۹ جان خود را از دست می‌دهند. بدن بسیاری از این افراد هنگام ابتلا به بیماری کووید ۱۹ واکنش جدی نسبت به این بیماری نشان می‌دهد و سیستم ایمنی بدن به جای حمله به ویروس، به اندام‌ها حمله می‌کند. شاید بدن‌هایی که توانایی کمتری در مبارزه با بیماری دارند این اتفاق برایشان رخ می‌دهد.

«جورج دالی» رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد گفت: این فرضیه مطرح است که بدن این افراد حداقل ممکن است اثر محافظتی متوسطی در برابر سرکوب سیستم ایمنی داشته باشد.

سرکوب سیستم ایمنی در واقع کاهش فعال شدن و بازده این سیستم می‌باشد. برخی از اجزای سیستم ایمنی در واقع اثر سرکوب‌کنندگی بر بخش‌های دیگر دارد.

«آنتونی ریباس» پزشک سرطان دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس گفت: یافته‌های مطالعه جدید نشان می‌دهد بیماران سرطانی اکنون بش از اینکه نگران این موضوع باشند که در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ قرار دارند می‌بایست نگران این باشند که نمی‌توانند مراحل درمان شان را به طور منظم انجام دهند. سرطان خطر بسیار بیشتری از ویروس برای آنها دارد. بسیاری از درمان‌های سرطان، سیستم ایمنی بدن را به گونه‌ای تضعیف نمی‌کنند که بدن نتواند با ویروس مبارزه کنند، بنابراین این تصور که سیستم ایمنی بیماران مبتلا به سرطان عملکرد کاملا ناقصی دارد، از نظر من صحیح نیست. در حقیقت بسیاری از درمان‌های مدرن سرطان به هیچ وجه سیستم ایمنی بدن را تضعیف نمی‌کنند و برخی از آنها روشی مانند ایمنی درمانی هستند که به مبارزه با سرطان کمک می‌کنند و در آزمایشاتی که بر روی موش‌ها انجام شده است روش‌های درمانی به سیستم ایمنی در مبارزه با عفونت‌های ویروسی کمک کرد.

ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی (Immunotherapy‎) یک روش درمانی برای برخی بیماری‌ها از جمله سرطان است که با تحریک یا سرکوب پاسخ سیستم ایمنی عمل می‌کند. برخی اینترلوکین‌ها، سیتوکین‌ها و کموکین‌ها در این روش درمانی بکار رفته‌اند. تحریک سیستم ایمنی برای درمان سرطان و برخی انواع نقص سیستم ایمنی بکار رفته است.

چویری در ادامه گفت: افرادی که در این مطالعه جدید مبتلا به سرطان فعال بودند وضعیت بدن آنها نسبت به افرادی که بیماری سرطان در مرحله بهبودی قرار داشت، بدتر بود. اما معالجات خاص مانند جراحی یا نوعی از روش ایمنی درمانی به نام مهارکننده وارسی ایمنی (Checkpoint inhibitor‎) باعث افزایش خطر ابتلای این افراد به ویروس نمی‌شوند.

مهار کننده وارسی ایمنی نوعی از ایمنی‌درمانی سرطان است که وارسی ایمنی را هدف قرار می‌دهد که کارش تنظیم و کنترل دستگاه ایمنی است. برخی سلول‌ های سرطانی می‌توانند با تحریک این فرایند، خود را از حمله دستگاه ایمنی مصون کنند.

طی این مطالعه محققان ۹۲۸ بیمار مبتلا به سرطان که از اواسط ماه مارس تا اواسط آوریل در ایالات متحده، کانادا و اسپانیا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند را مورد بررسی قرار دادند.

چویری گفت: سن بالا خطر مرگ این افراد را پس از ابتلا افزایش می‌دهد و بیماران جوان مبتلا به سرطان که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند در مقایسه با سالمندان سالم، وضعیت بهتری داشتند.

این مطالعه نشان داد که بیماری کووید ۱۹ جان شش درصد افراد مبتلا به سرطان زیر ۶۵ سال را گرفته است و ۲۵ درصد از افراد مبتلا به سرطان دارای این بیماری، افراد مسن‌تر بودند. مردان نیز بیشتر از زنان جان خود را از دست می‌دهند. افرادی که سیگار استعمال می‌کنند و دارای مشکلات سلامتی زیادی هستند نیز خطر مرگ آنها در صورت ابتلا بیشتر است.

تقریباً ۲۰ درصد از شرکت کنندگان این مطالعه سرطان پستان و ۱۶ درصد دیگر مبتلا به سرطان پروستات بودند اما محققان ارتباطی بین نوع سرطان و مرگ پیدا نکردند.

هرچند «توبیاس هول» متخصص بیماری‌های عفونی موسسه «Memorial Sloan Kettering» گفت: مبتلایان به سرطان ریه بیشتر از مبتلایان به انواع دیگر سرطان در صورت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می‌دهند. به طور کلی احساس می‌کنم که بیماران مبتلا به سرطان ریه در معرض خطر بیشتری هستند.

محققان همچنین چاقی را مورد بررسی قرار دادند، اما هیچ ارتباطی بین اضافه وزن و خطر مرگ در بیماران سرطانی مبتلا به کووید ۱۹مشاهده نشد. همچنین بیماران سرطانی در نژادهای مختلف نیز هنگام ابتلا به این بیماری علائم متفاوتی نداشتند و در صورت ابتلا همه نژادها علائم یکسان داشتند.

هول در انتها گفت: بهترین کار برای هر شخصی که دارای سیستم ایمنی ضعیف و یا بیماری خاصی است رعایت نکات بهداشتی مانند پوشیدن ماسک در ملاء عام، فاصله گرفتن از دیگران و شستن مرتب دست‌ها برای اجتناب از ابتلا به کووید ۱۹ است. رعایت این موارد برای پیشگیری از ابتلا بسیار مهم است. نکته امیدوار کننده این است که تقریبا از هر ۱۰ بیمار مبتلا به سرطان که به بیماری کووید ۱۹ نیز مبتلا شده‌اند ۹ نفر جان سالم از این بیماری به در می‌برند.Source link

دسته‌ها
متفرقه

چگونه به استفاده از پایه و اساس در مصون سازی

نقدی قیمت آتی = قیمت پایه در یک نقطه خاص در زمان)

یک تهیه کننده تصمیم به زمانی که و چگونه به بازار محصولات خود و یا دام می تواند به عنوان بزرگ تاثیر بر روی شبکه خود را به خط پایین سود به هر تولید تصمیم گیری آنها ممکن است در طول سال. کشاورزان امروز باید بیشتر بازاریابی جایگزین نسبت به گذشته و به صورت پیچیده و سریع سیستم بازاریابی. آنها نیاز به مقایسه روش های سنتی بازاریابی از ساخت فروش نقدی در برداشت (و یا قبل از برداشت بر تضمین شده بیمه بوشل) و یا زمانی که دام در حال آماده برای بازار به جلو پیمانکاری و یا پوشش ریسک با قراردادهای آتی و یا گزینه های. برای این کار آنها باید به طور کامل درک رابطه بین نقل قول های مختلف در قیمت قادر به مقایسه آنها را به همان اندازه از نظر زمان و مکان و با کیفیت.

همانطور که در بالا رابطه بین نقدی و آتی قیمت است که شناخته شده به عنوان “اساس”. در بازاریابی بر اساس به طور کلی اشاره به تفاوت بین یک قیمت خاص در بازار نقدی و خاص قرارداد آتی قیمت است. بر اساس “محلی” آتی قیمت با توجه به مکان و زمان و با کیفیت. درک پایه ای باعث می شود آن را ممکن است به مقایسه “آتی قیمت بازار نقل” با نقد و “به جلو قرارداد” قیمت نقل قول است.

محاسبه اساس

فرمول محاسبه اساس است: نقدی قیمت آتی = قیمت پایه در یک نقطه خاص در زمان. منفی اساس متضمن آتی قیمت بیشتر از قیمت نقدی و مثبت اساس حاکی از آن است که قیمت معاملات آتی کمتر از قیمت نقدی.

در این فرمول “قیمت خرید نقدی” برای یک مکان خاص و زمان و کیفیت محصول. این محل ممکن است خاص, آسانسور, اتانول, کارخانه بسته بندی و…. یا آن را ممکن است نشان دهنده قیمت به طور متوسط برای کل منطقه است. این زمان ممکن است نشان دهنده یک روز خاص و یا احتمالا یک هفته به طور متوسط. کیفیت ممکن است چه درجه یا ذرت شما و یا وزن گاو خود را. این “آتی قیمت” در فرمول است برای یک قرارداد برای همان زمان نقدی قیمت نشان دهنده. کیفیت محصول در قرارداد آتی قیمت ها استاندارد است.

اساس است که اغلب به عنوان محاسبه تفاوت بین قیمت نقدی و نزدیک به انقضا (نزدیکی) قرارداد آتی. برای مثال در ماه ژوئن ذرت اساس خواهد بود محاسبه شده با استفاده از جریان نقدی قیمت منهای جولای قرارداد آتی قیمت است. اساس با دانه نیز ممکن است محاسبه شده با استفاده از پول نقد و قیمت یک دور آتی قرارداد برای دیدن اگر بازار ارائه شده است را برمی گرداند به ذخیره سازی (“حمل”).

دام متفاوت است که شما را تنها در نظر گرفتن نزدیکی اساس (و نه معوق) برای مصون سازی و فروش نقدی منظور زیرا بر خلاف غلات دامی فاسد شدنی هستند و نمی توان برای هر طول زمان مانند غلات می تواند.

در نصب بعدی ما ما خواهد شد بحث در مورد راه هایی برای “پیش بینی بر اساس” و راه شما می توانید شروع به ردیابی و ثبت اساس داده ها را در منطقه خود را به درستی.

دسته‌ها
متفرقه

صادرات کدام کالاهای بهداشتی ممنوع است؟

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، پس از شیوع کرونا در ایران و جهان، صادرات غیر نفتی بسیاری از کالاها تحت تاثیر دستورالعمل‌های دولتی در محدودیت تردد در مرزها متوقف شد یا به شدت کاهش یافت و این امر تاثیری جدی بر عملکرد تجاری تمام کشورها گذاشت.

در ایران نیز با توجه به اهمیت تداوم صادرات غیرنفتی به منظور تامین ارز مورد نیاز برای واردات کالاهای اساسی به کشور، تلاش شد از روزهای ابتدایی شرایط برای از سرگیری فعالیت‌ها در مرزها بررسی شود و در کنار آن گزینه‌های موجود برای جایگزین کردن اقلام صادراتی گذشته نیز بررسی شود.

هرچند در روزهای ابتدایی اسفند و تحت تاثیر شوک ابتدایی ورود کرونا به ایران، بازار برای چند روزی بر هم ریخت و دسترسی به اقلام بهداشتی دشوار شد اما با برنامه ریزی دولت و فعال شدن ظرفیت‌های بخش خصوصی در هفته‌های بعد آرامش به این بازار بازگشت و نیازهای بهداشتی مردم تامین شد.

به دنبال رسیدن به این شرایط سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که می‌توان به صادرات اقلام بهداشتی پیشگیری و مقابله با کرونا به عنوان جایگزین سبد صادراتی کشور در این ایام فکر کرد و زیرساخت‌های لازم برای این امر فراهم است. البته اصلی‌ترین شرط سازمان برای پیگیری این سیاست، تضمین تامین کامل نیازهای داخلی کشور بود.

با گذشت بیش از سه ماه از ورود کرونا به ایران، سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که با تصمیمات اتخاذ شده از سوی کارگروه بررسی پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و همچنین ستاد لجستیک مقابله با بیماری کرونا، ضوابط صادرات اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی تا پایان شهریور امسال نهایی شده است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، صادرات ماسک N۹۵ بدون محدودیت بلامانع خواهد بود اما صادرات ماسک سه لایه ممنوع است.

صادرات ونتیلاتور به شرط تامین تعهدات وزارت بهداشت و عدم خرید این محصول از سوی این وزارت خانه مجاز خواهد بود. البته صادرات این محصول نباید بیش از ۵۰ درصد از کل تولید داخل باشد.

در صادرات دستگاه مانیتور علایم حیاتی نیز به شرط آنکه تا پایان سال ۴۰۰ دستگاه تعهد تولیدی داخل کشور نهایی شود، امکان صادرات مازاد با تایید وزارت صمت وجود خواهد داشت.

دستگاه اکسیژن خانگی نیز باید در ابتدا به میزان تولید مورد نیاز در مصارف داخلی برسد و سپس با تایید وزارت صمت امکان صادرات آن وجود خواهد داشت. صادرات دستگاه اکسیژن ساز صنعتی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

در حوزه کیت‌های تشخیص کرونا، صادرات کیت‌های تشخیص استخراجی مجاز است اما صادرات کیت تشخیص مولکولی ممنوع خواهد بود. کیت تشخیص سرولوژی نیز به شرط تامین نیاز وزارت بهداشت بلامانع خواهد بود.

در حوزه صادرات محلول و ژل‌های ضدعفونی نیز در صورت واردات الکل به صورت ورود موقت، مجوزهای لازم صادر خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، صادرات مواد اولیه ماسک، لباس یکسره، موادضدعفونی کننده و ژل ممنوع است. همچنین ثبت سفارش ماسک سه لایه، ماسک N۹۵، لباس یکسره و الکل تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.Source link

دسته‌ها
متفرقه

ابر معدن قرارداد – یک سرمایه گذاری خوب آنها?

به عنوان خوانندگان وبلاگ من می دانم که من تنها به ترویج محصولات و یا خدمات است که من خودم استفاده و یا سرمایه گذاری در. من می خواستم به ارائه به روز رسانی به ابر معدن قرارداد است که من به تازگی خریداری شده است. ابر معدن کار می کند متفاوت از سنتی معدن در آن شما لازم نیست برای خرید هر یک سخت افزار برای انجام استخراج و برای شما. این به این معنی شما لازم نیست زیادی متحمل هزینه های برق همراه با داشتن ماشین خود را. آن را تمام انجام شده توسط دیگران و شما به سادگی خرید به استخر. زمانی که من شروع به آنها را در مارس 23, من واقعا بیش از حد مطمئن شوید که چه به انتظار.

پس از دو هفته گذشت من نمیفهمد من یک مقدار خوبی از داده ها و اطلاعات برای ارائه یک جامد گزارش. اولین قرارداد من آغاز شده بود با Hashing24. آنها تنها به ارائه استخراج بیت کوین. راه آن را با این نسخهها کار با آنها شما را به خرید هر چه هش کردن قدرت شما می خواهید (برای اطلاعات بیشتر در که با دیدن پست من “معدن”). آنها برنامه ای است که به عنوان کم 100 GH/s و هزینه به عنوان کمی به عنوان $18. چرا که آنها را نامعلوم قرارداد شما پرداخت روزانه نگهداری هزینه از $.033 در هر 100 GH/s.

حرکت صعودی به Hashing24 مدل است که هنگامی که شما پرداخت خود را در صف مقابل مقدار شما می تواند به لحاظ نظری جمع آوری روزانه پرداخت برای همیشه لطفا برای. در شیوه ای که آن را شبیه به خرید فوری سالیانه.

در بهره از افشای کامل خریداری 4500 GH/s (800 دلار). پس از هزینه های روزانه کم می شود و بسته به ارزش بیت کوین من حدود 7 دلار در هر روز است. اگر ما ملاک است که این امر می تواند در حدود 210 $در هر ماه با شکستن حتی نقطه از بیش از چهار ماه. که بیش از حد بد نیست یک سرمایه گذاری به دلیل همه چیز را پس از چهار ماه خواهد بود سود خالص. یک چیز را به نگه داشتن در ذهن است که این معدن مشکل در آینده افزایش خواهد یافت که خوردن به سود خود را.

در 25 ماه مه تصمیم گرفتم که من می خواستم برای شروع یک قرارداد به معدن Ethereum. این Ethereum blockchain تکنولوژی آغوش بودن است همه مهم crypto شرکت ها و من در واقع بر این باورند که آن را به یک روز عبور ارزش بیت کوین. آن را در حال حاضر حدود نیمی از اندازه آن را با درپوش بازار $20,505,000,000 نسبت به بیت کوین $41,888,000,000.

من خریداری من Ethereum ابر معدن قرارداد از طریق Hashflare.io. در ابتدا من خریداری 35MH/s و بعد از آن تصمیم به اضافه کردن یکی دیگر از 15MH/s. این قرارداد برای یک سال. Hashflare همچنین اجازه می دهد تا شما را به تغییر درصد هش قدرت شما می خواهید در هر استخر. اگر شما یک استخر انجام بهتر شما می توانید با قرار دادن یک درصد بالاتر به آن یکی.

هزینه برای 50MH/s $بود 1,090 اما من بیشتر بنگ برای جفتک انداختن چون من پرداخت می شود در Bitcoins و ارزش بیت کوین خرید و قدردانی است. این بدان معنی است که من Bitcoins بیشتر رفت و در واقعیت به طور موثر هزینه در حدود $900. بیایید محافظه کار و مقدار بالاتر از $1,090.

ماشین حساب را در سایت خود پیش بینی کرد که در حال حاضر قیمت Ethereum ($223) من را $2,358 فتح کرد گرفته شد من $1,090 سرمایه گذاری. این نوع از بازگشت باعث می شود آن را به ارزش خطر ابتلا به من.

دوباره من به دلیل یک سرمایه گذار بلند مدت در هر دو بیت کوین و Ethereum من این را به عنوان یک جامد فرصت برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود را و در همان زمان تلاش برای ایجاد برخی از درآمد منفعل. نگه داشتن در ذهن است که cryptocurrencies بسیار فرار هستند و که می تواند شدید تاثیر بالقوه خود را به سود. آیا برای مشق شب خود را ، اگر شما یک سرمایه گذار بلند مدت در cryptocurrency این به نظر می رسد ارزشمند بازی.

دسته‌ها
متفرقه

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری اینترنتی با عنوان رجیستری موبایل


به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پلیس فتا، در این شیوه از کلاهبرداری مجرمین با ارسال پیامی تحت عنوان تلفن شما رجیستری نشده و به زودی شبکه آن قطع می شود، کاربر را به یک سایت جعلی با مشخصات ظاهری سامانه همتا هدایت می کنند و دریک فرایند مجرمانه ضمن سرقت اطلاعات هویتی، قربانی را به یک درگاه جعلی هدایت و اطلاعات حساب بانکی وی را به سرقت می برند.

بر اساس این گزارش، سایت همتا با آدرس hamta.ntsw.ir می باشد و کلیه پیامک های ارسالی از این سامانه با سرشماره hamta ارسال می شود.Source link

دسته‌ها
متفرقه

سواد مالی است که باید برای بازیگران

در اوایل برخورد با هر دو چاشنی و تازه را در تامین مالی برای توسعه مستندسازی و گزارش دهی در توسعه و ارتباط آن آشکار شد که وجود دارد سوء تفاهم بزرگ در دو طرف راهرو (اهدا کنندگان-سرمایه گذاران و دریافت کنندگان)… خاص به کشورهای جنوب صحرای آفریقا و تا حدی بزرگتر دیگر بخش های جهان زمانی که انتظارات ابلاغ نشده و نقش چپ به فرض این می تواند به خطر اندازد “رابطه” در اين چارچوب است. آیا خطرات عنوان یا بازده و پر از شکوفه آن نقش من به منطقی تعریف مسئولیت های کلیدی هر یک از احزاب و مطمئن شوید که برنامه ریزی رو به جلو است که به خوبی درک شده و به روز شده به عنوان مورد نیاز است.

امروز در کشورهای جنوب صحرای آفریقا نیاز به سرمایه گذاری در چارچوب این احتمال وجود دارد که فرصت شکاف خواهد بود موثر بر عدم کارایی در مناطق بسیار شناخته شده به عنوان بسیار در تقاضا به طوری که معیشت محلی بستگی دارد. زیرساخت های اساسی در مواد غذایی و کشاورزی و بهداشت و آموزش و پرورش است که مشروط بدون توجه به میان مدت و بلند مدت اثرات و یا در همگام سازی محلی خصوصی بازیگران’ منافع. از دست رفته دهه توسعه در دهه هفتاد که در بخش اختصاص داده شده به این برنامه ریزی ضعیف چرخه از اهدا کنندگان دیدگاه.

با توجه به مرحله اولیه’ بازار در کشورهای جنوب صحرای آفریقا سرمایه گذاران اغلب از کارآفرینان محلی با تعداد بسیار کمی مرزی مشارکت در چنین فرصت های کسب و کار. درون زا سرمایه گذاران اغلب به دست آوردن باقی مانده از موانع و خواسته های برآورده نشده از اهدا کنندگان سرمایه گذاری است. با وجود این مواد غذایی آفریقایی گسترش بازار با برآورد نشان می دهد که از آن خواهد شد به ارزش US$1 تریلیون دلار تا سال 2030 تا از زمان US$300 میلیارد. چالش های اصلی باقی می ماند و اجازه می دهد تا بهینه انتقال از شرکت های خود را به رونق کسب و کار است.

دریافت کنندگان به نمایندگی از بخش عمده ای از 90 درصد از کمک های توسعه منابع آماده با کمی به هیچ آماده سازی برای تحقق ظریف وظیفه تولید دانه و برداشت از آن را با کمک زنان و خانواده در نمونه smallholders’ کشاورز تنظیمات. توجه داشته باشید که تقاضا برای مواد غذایی نیز پیش بینی شده برای حداقل دو سال 2050.

این روند همراه با قاره, مواد غذایی, واردات, لایحه برآورد متناوب 30-50 دلار آمریکا میلیارد دلار نشان می دهد که یک فرصت وجود دارد برای کشاورزان خرده پا در حال حاضر تولید 80 درصد از غذایی که می خورند.

در این مقطع وجود دارد بدیهی است که بدون تعامل بین دهنده دیدگاه کارآفرینان و ذینفع. هر کجا که تخصیص منابع است که به دنبال به حال ساخته شده است با توجه به مهارت های کمبود و نهادی بی ثباتی بهتر کمک رسانی و ارتباطات نیاز به انجام به خاطر مالکیت و در نتیجه پاسخگویی در تحویل پروژه…

بدیهی است که کل شروع می شود از یک گفت و گو… بیایید شروع گفتگو!

دسته‌ها
متفرقه

یحیی؛ مرد ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی


به گزارش جام جم آنلاین ، خبرورزشی نوشت: متأسفانه اشکالات فنی وجود دارد. یکی از مسائل این است که صاحبان امضای باشگاه پرسپولیس که باید مدیرعامل و یکی از اعضای هیئت‌مدیره باشند، آن را امضا نکرده‌اند. در این باره شائبه وجود دارد و از مراجع نظارتی خواستیم به موضوع رسیدگی کنند.»

رسول‌پناه ادای رونالدینیو را درآورد

رسول‌پناه در واقع قصد داشت با بیان این جملات، طلب باشگاه شهرخودرو از پرسپولیس بابت رضایتنامه یحیی را زیر سؤال ببرد و از سوی دیگر، باز هم از محمدحسن انصاری‌فرد انتقاد کند، اما او به شکل عجیبی ادای رونالدینیو را درآورد و یحیی را زخمی کرد. شنیدیم دوستان گل‌محمدی به او این‌طور موضوع را رسانده بودند: «منظور رسول‌پناه این است که یحیی پتانسیل آن را نداشت که چنین خرجی برای جذبش کنیم و این همه به دردسر بیفتیم و در نهایت با قرارداد غیرقانونی او را به پرسپولیس بیاوریم.» همین حرف و حدیث‌ها، باعث ایجاد اختلاف نظر‌هایی میان افراد نزدیک به باشگاه هم شده بود.

منظور واقعی رسول‌پناه چه بود؟

سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس عصر شنبه بار دیگر مهرداد هاشمی را در جلسه هیئت‌مدیره دید و بعد از جلسه، دقیقاً همان حرف‌هایی را به زبان آورد که هاشمی در برنامه فوتبال برتر گفته بود: «هر قرارداد در باشگاه پرسپولیس باید غیر از مدیرعامل به امضای حداقل یک نفر دیگر از اعضای هیئت‌مدیره هم برسد.» البته این بار تیرش به سنگ خورد. منظور رسول‌پناه از شائبه در قرارداد گل‌محمدی، عدم وجود امضا در این برگه‌های قرارداد بود.

عصبانیت شهرخودرویی‌ها

در همین رابطه با فرهاد حمیداوی مالک باشگاه شهرخودرو تماس گرفتیم که پاسخ نداد، اما یکی از نزدیکان او به ما گفت: «موضوع خیلی هم پیچیده نیست. پرسپولیسی‌ها دنبال راهی هستند که زمان بخرند و طلب ما را ندهند. تا به حال هزاران بهانه آورده‌اند و حداقل ۷، ۸ شنبه را از دست داده‌اند، اما هنوز خبری از پول نشده است. یک رقمی همان ابتدای جدایی یحیی به حساب‌مان واریز کردند و ۳ فقره چک به مبلغ ۵/۴ میلیارد تومان به ما دادند که هیچ‌یک از این چک‌ها، پاس نشده زیرا حساب باشگاه کاملاً خالی است و الان این چک‌ها با کاغذپاره تفاوتی ندارد. البته ما هم باید روال قانونی را شروع کنیم. تا به حال هم با من بمیرم و تو بمیری، بی‌خیال شکایت از پرسپولیس شده بودیم، اما حالا که دوستان قصد دیگری دارند، ما هم باید شکایت را ادامه دهیم و چک‌ها را حقوقی کنیم تا به پول‌مان برسیم.» از این فرد در مورد دلیل عدم وجود امضا در قرارداد گل‌محمدی پرسیدیم که گفت: «این قرارداد هیچ ایرادی ندارد. دوستان به ما گفتند باید از سوی وزارت ورزش بر روی قرارداد امضایی ثبت می‌شد که نشده و ما هم گفتیم قرارداد‌ها حاضر است. هر وقت مدیران پرسپولیس بگویند، ما قرار می‌گذاریم و به وزارت ورزش می‌رویم تا معاونان وزارتخانه یا مسئولان ذیحساب، این قرارداد را امضا کنند.»

بدهید حالا امضا کنند!

در ادامه، به سراغ محمدحسن انصاری‌فرد رفتیم، اما او به سکوت خود ادامه داد. با این حال، دوست صمیمی انصاری‌فرد به ما گفت: «آن‌ها می‌گویند این توافق ایراد دارد، اما نمی‌گویند چه ایرادی. با این مدل حرف زدن‌شان، آبروی پرسپولیس را برده‌اند. پرسپولیس بعد از فسخ قرارداد گابریل کالدرون، فقط ۴۸ ساعت زمان داشت که یک سرمربی جدید را جذب کند که این اتفاق هم افتاد. البته ما معتقدیم قرارداد یحیی از ادامه همکاری با کالدرون بسیار ارزان‌تر بود و قرارداد هیچ ایرادی ندارد. دوستان می‌گویند چرا امضای اعضای هیئت‌مدیره در قرارداد دیده نمی‌شود؟ این سؤال هم جواب دارد؛ مدیرعامل باشگاه در واقع نماینده هیئت‌مدیره است. حرفی که دوستان می‌زنند، درست است، اما اعضای هیئت‌مدیره فقط در قرارداد‌های اقتصادی و تجاری باید قراردادی که مدیرعامل امضا می‌کرد را بررسی و امضای مجدد می‌کردند و این موضوع ربطی به قرارداد با سرمربی تیم ندارد. از سوی دیگر، در قرارداد با باشگاه شهرخودرو، انصاری‌فرد و ذیحساب باید امضا می‌کردند و چک می‌دادند. همه این روال به صورت قانونی طی شد. حالا اعضای هیئت‌مدیره می‌خواهند امضایی در قرارداد داشته باشند، خیلی خُب! این کار را خودشان همین حالا هم می‌توانند انجام بدهند. امضای آن‌ها نمی‌تواند ماهیت و هسته اصلی توافق ما با باشگاه شهرخودرو را از بین ببرد.»

دعوا بزرگ‌تر شد

رسول‌پناه صحبت از کشاندن قرارداد به سازمان بازرسی می‌کند، اما دو طرف اصلی امضا‌کننده قرارداد یعنی باشگاه شهرخودرو و انصاری‌فرد می‌گویند آنچه توافق شده، هیچ ایراد قانونی ندارد و سرپرست فعلی باشگاه فقط در حال خریدن زمان است وگرنه رسانه‌ای کردن این ماجرا هیچ کمکی به پرسپولیس نمی‌کند و غیر از ایجاد حاشیه بیشتر، فایده‌ای ندارد. در واقع پرسپولیسی‌ها شوکه شده‌اند از این میزان اختلاف نظر بین اعضای هیئت‌مدیره با مدیرعامل که هنوز تبعات آن دیده می‌شود.

چرا پول رضایتنامه را ندادید؟

یحیی در ۵ دیدار از لیگ که سرمربی پرسپولیس بود، صاحب ۴ برد و یک مساوی شده آن‌هم در دیدار‌هایی که اکثراً در دور رفت به ضرر پرسپولیس تمام شده بود و حالا رسول‌پناه با زیر سؤال بردن قرارداد این مربی با پرسپولیس، عملکرد او را هم زیر سؤال برده است. حتی برخی می‌گویند چرا حالا که پرسپولیسی‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ میلیارد تومان طی دو قسط با فاصله زمانی اندک از کارگزار اسپانسر دریافت کرده‌اند، پول رضایتنامه یحیی را نمی‌دهند؟ این موضوع جنجالی است زیرا به نظر می‌رسد رسول‌پناه با نادیده گرفتن بدهی که انصاری‌فرد ساخته به دنبال تخریب شخصیت مدیرعامل پیشین پرسپولیس است و البته نزدیکان به رسول‌پناه هم اعتقاد دارند نه تنها این موضوع بلکه همه قرارداد‌هایی که انصاری‌فرد امضا کرد، مشکل حقوقی دارد!

قرارداد جنجالی زیر ذره‌بین 

وقتی کالدرون در ایمیل شبانه به باشگاه اعلام کرد دیگر به ایران برنمی‌گردد، انصاری‌فرد مذاکرات خود با گل‌محمدی را ادامه داد و او را راضی به حضور در تهران کرد. سپس به سراغ حمیداوی رفت و این بار با ایجاد «فشار‌های بیشتر»، حمیداوی را راضی (شاید هم مجبور) به پذیرش این انتقال کرد. حمیداوی برای دادن رضایتنامه به یحیی یک شرط اساسی داشت؛ رضایتنامه این مربی ۶ میلیارد تومان ارزش دارد. انصاری‌فرد موضوع را با رسول‌پناه مطرح کرد و گفته می‌شود رسول‌پناه از یک دوست صمیمی مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قرض گرفت تا به حساب شهرخودرو واریز کند. ۳ فقره چک هر کدام به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم (مجموعاً ۴/۵ میلیارد تومان) به حمیداوی داده شد تا به طور کلی برای حضور یحیی، باشگاه ۶ میلیارد تومان به شهرخودرو بدهکار شود. البته یک‌سری ضمانت پرداخت هم وجود دارد مثل اینکه اگر هر کدام از چک‌ها برگشت شود، یک بدهی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی دیگر به مطالبات شهرخودرو اضافه خواهد شد، اما برخی وکلای حقوقی شاغل در فوتبال می‌گویند این غرامت‌ها به باشگاه شهرخودرو نمی‌رسد حتی اگر در توافقنامه طرفین آمده باشد.

یحیی؛ مرد ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی

اما قرارداد یحیی با باشگاه پرسپولیس در دو سال تنظیم شده است. در سال اول، قرارداد او ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به علاوه یک‌سری آپشن مثل قهرمانی در لیگ و جام‌حذفی و صعود در لیگ قهرمانان آسیاست. برای فصل دوم هم، قرارداد او ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. از آنجا که یحیی برای فصل بیستم (لیگ بعدی) هم با شهرخودرو قرارداد داشت، باشگاه پرسپولیس بابت رضایتنامه او، در واقع پول دو فصل را باید پرداخت می‌کرد، اما از آنجا که بعد از جدایی کالدرون، زمان زیادی باقی نمانده بود، باشگاه مجبور شد با رقمی بسیار بالا، رضایتنامه یحیی را بگیرد و همچنین زمان چک‌ها را نزدیک به هم بنویسد. حتی شنیدیم انصاری‌فرد بعد از قطعی شدن قرارداد، آن را فوراً به وزارت ورزش فرستاد تا در اسناد خزانه ثبت شود. بالاخره باشگاه پرسپولیس، یک باشگاه دولتی است و همه اتفاقات مالی آن باید به ثبت برسد، اما در آن زمان، با اینکه بالاخره اعضای هیئت‌مدیره از همه جزئیات قرارداد آگاه بودند، حرفی از اقدام غیرقانونی نزدند و مصلحت را در سکوت دیدند، اما حالا نسبت به این قرارداد و رقم رضایتنامه معترض هستند. به هر حال اگر قراردادی غیرقانونی ثبت شده باشد، قطعاً هیئت‌مدیره با همین اعضای فعلی هم مقصر هستند و باید میزان تقصیرات‌شان مشخص شود.Source link

دسته‌ها
متفرقه

آیا گوش دادن به شبکه های مالی شبکه های در حالی که شما تجارت ؟ شما نباید

من باز میکروفون سیاست در تجارت اتاق که اجازه می دهد تا اتاق بازرگانی کاربران برای ارتباط برقرار کردن با من در طول نقدی معاملات. آن را غیر معمول است برای صحبت با یک اتاق عضو و شنیدن مالی شبکه وافغان در پس زمینه. باور من این است که تجارت در حالی که گوش دادن به اخبار مالی می تواند بسیار مضر به موفقیت تجاری. این شبکه به طور معمول صدای یورتمه رفتن اسب از افراد برای ارزیابی شرایط فعلی بازار و prognostications در جنبه های مختلف تجارت و سرمایه گذاری.

اما وجود دارد متمایز مشکل با به دست آوردن اطلاعات تجاری از یک شبکه است. همه آنها دارای یک برنامه است که شما ممکن است یا نه ممکن است مکمل تجارت خود را. علاوه بر داشتن یک برنامه است که معمولا بر اساس وابستگی سیاسی شبکه کشت بسیاری از این بچه ها صرفا حدس زده ممکن است نتایج روزانه فعالیت های بازار است. چه خوب است که ؟

به عنوان یک معامله گر سود آور آن را ضروری است که شما خود را تجزیه و تحلیل نمودار و آغاز معاملات بر اساس آن تجزیه و تحلیل. در کوتاه مدت تنها تجزیه و تحلیل نمودار یک روش قابل قبول برای تجارت همراه با یک خط تیره از شاخص در زمان واقعی. تردیدی نیست که تلویزیون “صحبت سر” می تواند پیش بینی کوتاه مدت حرکت قیمت است.

امروز یک مثال عالی از چرا های خود را تجزیه و تحلیل است که به مراتب با ارزش تر از شبکه تجاری مغز تراست. من اغلب گوش دادن به یکی یا بیشتر مالی شبکه قبل از معاملات آغاز می شود چون من علاقه مند هستم در سهام مسائل که بر NASDAQ. وجود یک اجماع عمومی در میان صبح امروز اعضا که NQ بود رفتن به بالا در جلسه صبح.

حدس بزنید چه ؟ صبح NQ اقدام به حرکت نزولی و نه صعودی. بازار را ندارد کوچکترین تلاش برای تجمع باقی ماند اما در یک اهانت آمیز ادامه کانال و صرف یک معامله خوب از زمان تست جدید پایین. آنقدر برای تلویزیون prognostication. آن است که معمولا فقط کلی حدس و گمان است که اغلب همزمان با سهام مسائل سخنرانان نمونه کارها. حتی بدتر, شانس خوب وجود دارد ممکن است ساده حدس و گمان در مورد آنچه می تواند اتفاق می افتد.

یکی دیگر از نمونه های بزرگ از اطلاعات غلط این “سر صحبت” گسترش است قبل از بازار پیش بینی بر اساس یک شبه قراردادهای آتی جهت. در تجربه من به این دلیل که قیمت های آتی را یک شب نشان می دهد تنها اندکی در ارتباط به آنچه پول نقد معامله گران جلسه برنامه ریزی شده برای این روز است. بنابراین بعد به سال شنیدن “یک شبه قیمت معاملات آتی اقدام نشان می دهد که بازار حرکت خواهد کرد و به حرکت نزولی” شما می توانید به طور کلی صرفنظر از اين اطلاعات به عنوان حماقت. یک شبه گران و نقدی در جلسه معامله گران آنها را دو گروه مجزا و اغلب متفاوت با اهداف و انگیزه.

در خلاصه من گوش دادن به موسیقی و یا فقط لذت بردن از سکوت در حالی که من تجارت و بازرگانی از مشاوره داده شده توسط “کارشناسان” می تواند باعث شود شما (یا من) به جهت تعصب. یک روز که در آن شما باید تعصب مشکوک تمایز این دستور برای تجارت فاجعه است. آیا به نفع خودتان و چشم پوشی از “کارشناسان” و خود را در تصمیم گیری های تجاری خود را بر اساس آنچه شما در حال توسعه در نمودار.

دسته‌ها
متفرقه

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و گرد و غبار


به گزارش جام جم آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد آورده است: رشد ابرهای همرفتی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر فردا (۱۳ خردادماه) موجب وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان‌های زنجان، قزوین، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان می‌شود و تا چهارشنبه (۱۴ خردادماه) ادامه دارد. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی آسیب به تاسیسات گلخانه‌ها، برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد شدید و وقوع گرد و غبار فردا (۱۳ خردادماه) در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و اصفهان روی می‌دهد که افزایش غلظت گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی را در پی دارد. در این شرایط نسبت به خودداری از تردد غیرضروری در فضای باز به‌ویژه کودکان و افراد سالمند، تحکیم سازه‌های سبک شهری و روستایی، پرهیز از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و اجتناب از صعود به ارتفاعات توصیه می‌شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.Source link

دسته‌ها
متفرقه

3 صفات مشترک از بالا معامله گران حرفه ای من شناخته ام

موفقیت به دست نمی آید در آسان یا به سرعت برای بسیاری از معامله گران آتی. منحنی یادگیری در تجارت شیب دار است و بسیاری موفق به قرار دادن تلاش مورد نیاز به سمت تبدیل شدن به یک معامله گر موفق. از سوی دیگر برای کسانی که استقامت تجارت می شود ریشه دوانده در DNA خود و تبدیل شدن آنها به سود در تجارت خود تلاش. من تا به حال افتخار دانستن برخی از بهترین معامله گران و همه آنها در عمل متفاوت بود اما هنگامي که تقریبا یکسان است.

طول می کشد برخی از زمان برای رسیدن به می دانم که یک آس گر به عنوان آنها بسیار آهسته به دیگر اعتماد دیگران در کسب و کار می تواند بسیار محتاط وقتی که می آید به آشکار خود را شخصی تجاری روش. من به اندازه کافی خوش شانس برای دریافت به دانستن برخی از این معامله گران بالا و حتی بیشتر از شانس به یکی من را تحت ارشاد و هدایت بخشی از زندگی حرفه ای من. بسیاری از نهادی معامله گران به اشتراک گذاری برخی از بسیار شایع شخصیت و ویژگی های است که من قادر به رعایت. برخی از این صفات عبارتند از:

· انعطاف پذیری: روز وجود دارد که تجارت می تواند کاملا دردناک. حتی بهترین معامله گران از دست دادن معاملات اما وقتی بالا معامله گران از دست دادن یک تجارت آنها معمولا نمی دهد تجارت از دست دادن گذشت فکر می کردم. آنها ذاتا درک است که تجارت مانند یک جنگ است. شما لازم نیست را به نفع خود تمام جنگ ها به پیروزی در جنگ. البته این امر می تواند خوب اگر شما برنده تمام جنگ اما شانس خود را از دستیابی به این هدف بزرگ پیر غاز تخم مرغ. عملکرد بالا ممکن است از دست بدهند اما آنها به طور کلی قرار دادن دست در پشت آنها بدون فکر و حرکت به فرصت بعدی. از سوی دیگر عام و معامله گران ممکن است از دست دادن تجارت از روز و پیدا کردن خود را در یک سوراخ و اشتباهات را در تلاش برای صعود به سبز شماره. بالا معامله گران به سادگی در ادامه به انجام آنچه آنها همیشه انجام است که برای پیدا کردن احتمال بالا تنظیم و تجارت آنها موثر است. آنها نگاه نکنید و آنها نگران نباشید در مورد تاریخ و زمان آخرین راه اندازی; آنها در حال حاضر و انجام آنچه آنها بهترین.

· بی عیب و نقص روش: یکی از سخت ترین موانع برای با سنگ تیز کردن شما روش تجارت به طوری که شما در حال اجرای معاملات در قیمت شما می خواهید و زمانی که شما می خواهید. بزرگ معامله گران هرگز, و منظور من هرگز تعقیب قیمت در اطراف دم. آنها را انتخاب کنید منطقه ای که آنها می خواهند به تجارت و چوب به اسلحه های خود را. اگر قیمت عمل نمی کند و خود را رسیدن به نقطه ورود که خوب است. این بچه ها درک که در آن و زمانی که به تجارت و اگر قیمت نیست و رسیدن به نقطه ورود آنها در حرکت است. در تضاد به بالا روش تجارت معامله گران تازه کار را اغلب اخم در مورد از دست رفته یک تجارت و پرش به یک تجارت یا قبل از موعد مقرر در این قیمت اشتباه و یا وارد کردن بیش از حد دیر به سود. انتخاب نقطه خود را و اجازه دهید قیمت به شما آمده است.

· مطلق اعتماد به نفساگر شما فکر نمی کنم شما می توانید برنده هر تجارت شما را وارد کنید شما نباید اجرای تجارت است. این که ساده است. شما باید به این باور در خود توانایی و قضاوت خود را. باور کنید وقتی که من می گویند که هیچ جمعیت و تشویق شما را به پیروزی به عنوان شما نشستن در مقابل تجارت خود کنسول. اگر شما اعتقاد ندارند در خود شما تجارت آزمایشی و غیرموثر. این است که بسیار انفرادی حرفه ای به خصوص با تدریجی تدریجی تجارت چاله. هنرمندان به طور کلی عدم نگرانی در مورد آنچه در تلویزیون “سر صحبت” می گویند و یا چه همکاران خود را بر این باورند که به احتمال زیاد مسیر قیمت روز عمل است. آنها به خوبی آماده شده و معمولا دارای یک طرح حاوی احتمالات در محل باید وقایع غیر منتظره تغییر این دوره از بازار است. روش خود را به طور کلی پیچیده تر و بهتر فکر کردن تجارت خود هستند. آنها می دانند که آنچه آنها می خواهند برای به انجام رساندن و باید یک برنامه ریزی برای اجرای استراتژی خود را. هستند کمال معامله گران حرفه ای.

من می خواهم تصور کنید شما ممکن است تعجب که من نمی فاش تخصصی برخی از استراتژی است که معامله گر حرفه ای استفاده کنند و یا تخصصی شاخص های است که آنها را یک مزیت ویژه. تجارت نیست در مورد شاخص و یا سری تنظیم آن را همه چیز در مورد فکر کردن و اجرای یک طرح خوب. تنها او در حال تعقیب آخرین شاخص مثبت نمی بستگی دارد بر این حالت از تفکر است. آن چیزی است که بین گوش خود را که به آنها لبه آنها نیاز نیست در نمودار.